2016-07-30 19 MŚ w Akrobacji Szybowcowej, 7 MŚ w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced, Matkopuszta, Węgry
Na zakończonych 30 lipca 2016 roku na Węgrzech 7 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced pilot Aeroklubu Poznańskiego Mirosław Wrześniewski w klasyfikacji indywidualnej wywalczył brązowy medal, a Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Lewandowski, Agata Nykaza i Mirosław Wrześniewski; zdobyła medal srebrny.
W ogólnej klasyfikacji Agata Nykaza zajęła miejsce 9, a Paulina Matecka 31.
Zawody odbywały się na lotnisku Matkopuszta równolegle z 19 Mistrzostwami Świata w Akrobacji Szybowcowej. Tu spośród Polaków najlepszy był Jerzy Makula, który również zdobył medal brązowy.
w Mistrzostwach wzięło udział 58 pilotów, 20 w klasie Unlimited oraz 39 w klasie Advanced.

Skład Reprezentacji Polski w klasie Advanced: Jacek Bogatko, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka, Michał Klimaszewski, Piotr Lewandowski, Paulina Matecka, Agata Nykaza oraz Mirosław Wrześniewski.; w klasie Unlimited: Błażej Morawski, Jan Makula, Jerzy Makula.

Oficjalna strona zawodów http://www.wgac2016.hu.
Wyniki 19th FAI WGAC.
Wyniki 7th FAI WAGAC.
Szczegółowe relacje z Mistrzostw Agaty Nykazy.

Na zawodach obecny był również zespół Aero Safety Show DEMONSTRATOR+PL. Dzięki ich wsparciu, możliwe było precyzyjne określenie położenia oraz wysokości statków powietrznych w strefie. Moduły montowane były we wszystkich szybowcach biorących udział w zawodach.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: