Odwiedzin: 2878393 
 
Meteo  Szczegółowe relacje z Mistrzostw Agaty Nykazy  
  WAGAC 2016

MATKOPUSZTA 30 LIPCA

Na zakończonych 7 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced pilot Aeroklubu Poznańskiego Mirosław Wrześniewski w klasyfikacji indywidualnej wywalczył brązowy medal, a Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Lewandowski, Agata Nykaza i Mirosław Wrześniewski; zdobyła medal srebrny.
W ogólnej klasyfikacji Agata Nykaza zajęła miejsce 9, a Paulina Matecka 31.
Zawody odbywały się na lotnisku Matkopuszta równolegle z 19 Mistrzostwami Świata w Akrobacji Szybowcowej. Tu spośród Polaków najlepszy był Jerzy Makula, który również zdobył medal brązowy.
w Mistrzostwach wzięło udział 58 pilotów, 20 w klasie Unlimited oraz 39 w klasie Advanced.

Skład Reprezentacji Polski w klasie Advanced: Jacek Bogatko, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka, Michał Klimaszewski, Piotr Lewandowski, Paulina Matecka, Agata Nykaza oraz Mirosław Wrześniewski.; w klasie Unlimited: Błażej Morawski, Jan Makula, Jerzy Makula.MATKOPUSZTA 27 LIPCA

Od rana udało się polecieć tylko 11 zawodnikom klasy Unlimited. Około godziny 11:30 nad lotnisko naszły cumulusy, których podstawy są nie wyżej niż 700-800 metrów. Sędziowie zadecydowali o przerwie, jeżeli warunki się poprawią to kolejny zawodnik poleci około godziny 13. Kolejne dni niestety nie zapowiadają się rewelacyjnie, ale zobaczymy co będzie.
Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, a w międzyczasie przedstawiamy Wam propozycję wiązanki Unknown4 dla klasy Advanced. WAGAC 2016
Czerwień rządzi ;)

Za nami trudny dzień, upał dawał się wszystkim we znaki. Od rana walczyli zawodnicy Unlimited, potem walkę podjęli zawodnicy Advanced. Wiązanka Unlimited była bardzo wymagająca, Polacy dali z siebie wszystko.
Piloci lecący w klasie Advanced pomimo dość prosto wyglądającej wiązanki, również się co nieco namęczyli. Dziś wystartowało tylko 23 zawodników, reszta poleci jutro rano, oczywiście jeżeli pogoda na to pozwoli. A, niestety zapowiada się nie za ciekawie, prognozy straszą deszczem przez prawie cały dzień.

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

MATKOPUSZTA 26 LIPCA

Od rana na lotnisku przebywają zawodnicy klasy Unlimited: Błażej Morawski, Jerzy Makula i Jan Makula. Niestety do tej pory nie udało się rozpocząć konkurencji. Przeszkodą są chmury, które znajdują się w boksie. Podstawy są niższe niż 1200 metrów. Prognozy dla oddalonego o około 12 kilometrów od lotniska Kecskemét zwiastują burze.
Jeżeli warunki pogodowe się nie poprawią, prawdopodobnie loty przeniesione będą na późniejsze godziny popołudniowe lub dzień jutrzejszy. Poniżej zamieszczam prognozę oraz wiązankę Unknown3 dla klasy Advanced.
Pogoda nie pozwoliła na rozegranie konkurencji, a jedynym zawodnikiem, który wykonał lot, był Błażej Morawski. Od jutra rana znów próbuje klasa Unlimited.
Część ekipy postanowiła wykorzystać czas i udała się na wycieczkę do Budapesztu. Miejsce to bardzo nas urzekło i jeżeli w dalszych dniach nie będzie pogody na rozgrywanie konkurencji, naszym kierunkiem będzie właśnie to miasto.

Polacy w świecie znani są z różnych rzeczy. Nasze zawodniczki rozbiły... parkomat :) Nie, nie pomyliliśmy się! Parkomat dosłownie "wypluł" z siebie monety... A nam starczyło na parking do 20 ;)

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

MATKOPUSZTA 25 LIPCA

Odprawa dopiero o 12. Zawodnicy już są po śniadaniu, gotowi do dalszej walki. Dzisiejsza wiązanka jest dość ciekawa, są w niej elementy dość kluczowe do tego, aby dobrze utrzymać się w strefie akrobacji. Liczymy, że pogoda będzie łaskawa i nie zaskoczy nas żadna burza. Dziś loty wykonuje tylko klasa Advanced, zawodnicy

Około godziny 13:30 rozpoczęły się pierwsze starty. Z początku wydawać się mogło, że konkurencja nie zostanie rozegrana, ponieważ na horyzoncie widoczny był dość spory opad deszczu i burza. Do tego wiatr przy ziemi wiał prawie 7 m/s i zawodnicy nie za bardzo wierzyli w to, że na 1200 metrach wysokości wieje tylko 2 m/s.
Nasi zawodnicy wykonali bardzo dobre loty, udało się wszystkim utrzymać w strefie. Nikt nie zaliczył "dołu". Czekamy jeszcze na ostateczne wyniki. A tymczasem udajemy się na obiadokolację i potem na chwilę jedziemy na French Party, połączone z degustacją najlepszych francuskich serów. Bon appetit!

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

MATKOPUSZTA 24 LIPCA

Od rana latała klasa Advanced, ostatnie 9 osób, które w dniu wczorajszym nie wykonały lotu, wśród nich dwoje Polaków. Pogoda okazała się bardziej łaskawa niż w dniu wczorajszym, upał dopiero zaczyna dawać się we znaki.

Około 12 loty rozpoczęła klasa Unlimited. Po lotach przewidziany jest pool party. Jutro odprawa dopiero o 12. W planach są loty Advanced na wiązankę Unknown2. A my tymczasem udajemy się na relaks do hotelu, do miłego! ;)

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

MATKOPUSZTA 23 LIPCA

W dniu dzisiejszym od rana latała klasa Unlimited. Nasi piloci od samego rana zmagali się z bardzo wysoką temperaturą powietrza. Wiązanka była dość wymagająca, co niestety przysporzyło wielu zawodnikom problemy. Dzielnie wspiera nas wszystkich i sędziów, ekipa Aero Safety Show DEMONSTRATOR+ PL. Kolejny dzień, od samego rana aż do późnych godzin wieczornych pracują nad tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

WAGAC 2016 WAGAC 2016

Po przerwie obiadowej, tj. około godziny 14-tej, loty rozpoczęła klasa Advanced. Upał dawał się wszystkim mocno we znaki, temperatura w cieniu dochodziła do 34 stopni Celsjusza. Waszej wyobraźni pozostawiam to, jak czuli się piloci po zamknięciu kabinki, podczas oczekiwania na naprężanie liny i w końcu start...
Do wysokiej temperatury doszła jeszcze loteria pod tytułem "nosi" albo "dusi". Spora część zawodników wykonywała loty pomiędzy chmurami, gdzie niestety dusiło. Przez to wszystko wielu pilotów mało problemy ze zmieszczeniem się w regulaminowej wysokości boksu. Zdarzało się zahaczyć dolną granicę strefy (200 metrów wysokości) przez co, zawodnik otrzymywał dodatkowe punkty karne.
Naszym zawodnikom poszło całkiem nieźle, jednak trudno w tej chwili określić, jak nam dokładnie poszło, ponieważ nie ma wszystkich wyników. Sędziowie mają bardzo dużo filmów wideo do obejrzenia, w celu weryfikacji czy dana figura została wykonana odpowiednio. Przez mnogość lotów do sprawdzenia, loty zostały przerwane około godziny 19-tej i jutro od rana będą kontynuowane. Do lotu szykuje się dziewięcioro zawodników, w tym dwoje z polskiej ekipy. Trzymajmy kciuki!

Prawdopodobnie po klasie Advanced, startować będzie klasa Unlimited. W kolejnych dniach pogoda również nie będzie nas rozpieszczać, szykują się upalne i ciężkie dni. Ale walczymy dzielnie i dziękujemy za wsparcie!

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

WAGAC 2016

MATKOPUSZTA 22 LIPCA

WAGAC 2016

Dzisiejszy dzień był nie lada wyzwaniem dla pilotów klasy Advanced. Tuż po odprawie rozpoczęły się loty do wiązanki Unknown1. Początkowo pogoda była dość dobra, jednak około godz. 14:30 zawody przerwano z powodu nadchodzącego deszczu. Pomimo sprawnej akcji, kilka szybowców zmokło, na szczęście nikomu i niczemu nic się nie stało. Polscy piloci nie próżnowali w oczekiwaniu na pogodę i "ćwiczyli" w hangarze :)

Około 16:30 wznowiono starty i w dniu dzisiejszym wszyscy piloci wykonali swoje zadania. Polska ekipa wykonała naprawdę dobre loty, niektóre osoby wskoczyły o kilka oczek wyżej w klasyfikacji.

Liczymy, że wiązanki nieznane wyłonią mistrzów. Jutro od rana startuje klasa Unlimited, a tuż po niej leci klasa Advanced na wiązankę Free Unknown.
Trzymamy kciuki!

WAGAC 2016 WAGAC 2016

WAGAC 2016MATKOPUSZTA 20/21 LIPCA

W dniach 20-30 lipca 2016 roku na lotnisku Matkopuszta na Węgrzech rozgrywane są 19 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej i 7 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced.

WAGAC 2016

W klasie Unlimited polską drużynę reprezentują: Błażej Morawski, Janek Makula, Jerzy Makula.
W klasie Advanced: Jacek Bogatko, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka, Michał Klimaszewski, Piotr Lewandowski, Paulina Matecka, Agata Nykaza oraz Mirosław Wrześniewski.

Konkurencje w dniu 20 lipca 2016 roku nie zostały rozegrane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. O godzinie 19:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów, które uświetnione było pokazem akrobacji węgierskiego pilota akrobacyjnego Petera Besenyei oraz przelotem samolotu Mirage.

W dniu dzisiejszym (21 lipca 2016 roku) od rana rozgrywana była konkurencja Free Known w klasie Advanced, po południu planowane są loty klasy Unlimited.
Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w kolejnych dniach rozgrywać się będą kolejne konkurencje.
Wyniki można śledzić na stronie: http://www.civa-results.com/


WAGAC 2016 WAGAC 2016
WAGAC 2016 WAGAC 2016

WAGAC 2016

 
do góry

 
Zlot Gigantów 2019
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl