Odwiedzin: 1610039 
 
Meteo

Aktualności
2016-07-30
19 MŚ w Akrobacji Szybowcowej, 7 MŚ w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced, Matkopuszta, Węgry
Na zakończonych 30 lipca 2016 roku na Węgrzech 7 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced pilot Aeroklubu Poznańskiego Mirosław Wrześniewski w klasyfikacji indywidualnej wywalczył brązowy medal, a Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Lewandowski, Agata Nykaza i Mirosław Wrześniewski; zdobyła medal srebrny.
W ogólnej klasyfikacji Agata Nykaza zajęła miejsce 9, a Paulina Matecka 31.
Zawody odbywały się na lotnisku Matkopuszta równolegle z 19 Mistrzostwami Świata w Akrobacji Szybowcowej. Tu spośród Polaków najlepszy był Jerzy Makula, który również zdobył medal brązowy.
w Mistrzostwach wzięło udział 58 pilotów, 20 w klasie Unlimited oraz 39 w klasie Advanced.

Skład Reprezentacji Polski w klasie Advanced: Jacek Bogatko, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka, Michał Klimaszewski, Piotr Lewandowski, Paulina Matecka, Agata Nykaza oraz Mirosław Wrześniewski.; w klasie Unlimited: Błażej Morawski, Jan Makula, Jerzy Makula.

Oficjalna strona zawodów http://www.wgac2016.hu.
Wyniki 19th FAI WGAC.
Wyniki 7th FAI WAGAC.
Szczegółowe relacje z Mistrzostw Agaty Nykazy.

Na zawodach obecny był również zespół Aero Safety Show DEMONSTRATOR+PL. Dzięki ich wsparciu, możliwe było precyzyjne określenie położenia oraz wysokości statków powietrznych w strefie. Moduły montowane były we wszystkich szybowcach biorących udział w zawodach.
    
2016-06-04
50. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED, Zielona Góra
W dniach 1.06-4.06.2016r. w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej rozegrały się 50. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED.
Aeroklub Poznański reprezentowali: Radosław Rumszewicz (3), Wojciech Grzechowiak (9), Magdalena Stróżyk (12).
W klasyfikacji drużynowej wywalczyli brązowy medal.

Oficjalne wyniki: http://aeroklub.radom.pl/acro/2016/2_2016/indexpage.htm
    
2016-05-28
XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Wrocław
W dniach 28.05-05.06.2016 na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. Zawodnicy startowali w klasie Advanced i Unlimited.
Aeroklub Poznański w klasie Advanced reprezentowało troje zawodników: Matecka Paulina, Nykaza Agata i Wrześniewski Mirosław. Dziewczyny dumnie reprezentowały również Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej. Rozegrano 6 konkurencji.

W klasyfikacji końcowej tytuł I-vice Mistrza Polski wywalczyła Nykaza Agata, II- vice Mistrzem Polski został Wrześniewski Mirosław, a Matecka Paulina uplasowała się na miejscu 6. Dzięki temu, cała trójka zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej, które odbędą się w dniach 20- 30.07.2016 na lotnisku Matkopuszta na Węgrzech. W zawodach w klasie Advanced uczestniczyło 11 zawodników, w klasie Unlimited 3, w tym jeden z Japonii.

Szczegółowe wyniki:
http://aeroklub.radom.pl/acro/2016/1_2016/indexpage.htm
Poniżej zdjęcia autorstwa Michała Rotko.
   
2015-08-15
Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej, Zbraslavice
Podczas zakończonych 15 sierpnia 2015 r. Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej, odbywających się w czeskich Zbraslavicach reprezentacja Polski w klasie Advanced w składzie: Katarzyna Żmudzińska, Sławomir Talowski i Michał Andrzejewski drużynowo zdobyła złoty medal, a indywidualne srebro i tytuł wicemistrza świata wywalczył Sławomir Talowski.
Z kolei w klasie Unlimited reprezentanci Polski w składzie: Magdalena Stróżyk, Maciej Pospieszyński i Jerzy Makula w klasyfikacji drużynowej zdobyli medal brązowy.
Miejsca pilotów Aeroklubu Poznańskiego w klasyfikacji generalnej - klasa Advanced: Kasia Żmudzińska (4), Agata Nykaza (9), Janek Makula (29), Mirek Wrześniewski (45); klasa Unlimited: Magda Stróżyk (17), Tomek Kaczmarczyk (24).
Więcej na blogu Tomka Kaczmarczyka polishaerobaticteam.wordpress.com oraz na oficjalnej stronie Mistrzostw 18TH FAI WGAC & 6TH FAI WAGAC.
2015-07-11
Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Toruń
W dniach 06-11.07.2015r, w Aeroklubie Pomorskim im. gen. pil. Stanisława Skalskiego, odbyły się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasach Advanced oraz Unlimited.
Aeroklub Poznański reprezentowali: Jan Makula (2), Mirosław Wrześniewski (7), Agata Nykaza (9), Paulina Matecka (15) oraz Katarzyna Żmudzińska, która wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w klasie ADVANCED.
W klasie UNLIMITED startowali: Magda Stróżyk i Tomasz Kaczmarczyk, którzy wywalczyli odpowiednio 3 i 4 miejsce.

Po oficjalne wyniki kliknij tutaj.
Szersza relacja na naszym facebook’u.
   
2015-06-25
Zebranie sekcji samolotowej, EPPK
W czwartek 25 czerwca 2015r. o godzinie 19:00 w Pubie Dolot odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze sekcji samolotowej Aeroklubu Poznańskiego. Członkowie sekcji przyjęli sprawozdanie z działalności sekcji w ostatnich latach oraz wybrali nowe władze.


2015-06-18
Dzień Dobry TVN, Warszawa
W dniu 18 czerwca 2015 r. w programie Dzień Dobry TVN w audycji Specjalistki od podniebnych akrobacji wystąpiły dziewczyny z Aeroklubu Poznańskiego - żeńska reprezentacja Grupy Akrobacyjnej Żelazny.
Gośćmi Anny Kalczyńskiej i Roberta Kantereita były: Agata Nykaza, Paulina Matecka, Magdalena Stróżyk.

2015-04-18
GA Żelazny - rozpoczęcie sezonu pokazowego, Kobylnica
18 kwietnia 2015 Grupa Akrobacyjna „ Żelazny“ rozpoczęła sezon pokazowy na lotnisku Poznań-Kobylnica (EPPK).
W programie znalazły się: trening pokazu Grupy Akrobacyjnej „Żelazny“, loty widokowe, loty akrobacyjne, grillowanie z zaproszonym gościem Pascalem Brodnickim, licytacja wspaniałych nagród dla podopiecznych Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku" - Drużyny Szpiku prowadzona przez Katarzynę Bujakiewicz oraz Jacka Mejera MEZO, a także liczne atrakcje dla dzieci.

Zdjęcia autorstwa Marcina Huty.
    
2015-03-28
Walne Zgromadzenie Polish Aerobatic Club , Kobylnica
28. marca 2015 na lotnisku w Kobylnicy odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polish Aerobatic Club.
Walne zgromadzenie przyjęło sprawozdanie z dotychczasowej działalności PAC oraz wybrało nowe władze. Prezesem PAC został Wojciech Krupa.
2015-02-18
Kasia Żmudzińska na miejscu 4., Skrzydlata Polska
Katarzyna Żmudzińska, indywidualna srebrna medalistka Mistrzostw Świata Akrobacji Szybowcowej, zajęła 4. miejsce w klasyfikacji sportowców rankingu Skrzydlatej Polski w roku 2014!
Gratulujemy i życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie!


Czytaj więcej: www.altair.com.pl
2014-09-13
48 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej, Radom
W dniach 9 - 13 września 2014 r. na lotnisku w Piastowie, odbyły się 48 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. W zawodach udział wzięło 12 zawodników z całej Polski. Rozegrane zostały 3 konkurencje: program obowiązkowy znany, program dowolny oraz program nieznany.
Mistrzem Polski został Maciej Pospieszyński z Warszawy (aktualny Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited), miejsce drugie zajął Adrian Szuman z Zielonej Góry, trzeci był Piotr Szczepański, również z Zielonej Góry.
Aeroklub Poznański reprezentowała Agata Nykaza, która ostatecznie wywalczyła 7 miejsce.
Zobacz szczegółowe wyniki.

Zdjęcia Andrzej Fokt (Aeroklub Radomski).
    
2014-08-04
Kurs Akrobacji Samolotowej według PART FCL, Toruń / Watorowo
OSL ŻELAZNY6 oraz OSL ADRIANA zapraszają na jedyny w Polsce Kurs Akrobacji Samolotowej według najnowszych przepisów PART FCL!
Po pozytywnym zakończeniu kursu, Pilot może ubiegać się o wpis do licencji PART FCL!

Więcej informacji dostępnych na stronie Żelaznego 6.
2014-07-27
Red Bull Air Race - Challenger Cup, Gdynia
Podczas wyścigów samolotów akrobacyjnych Challenger Cup towarzyszących zawodom Red Bull Air Race jakie odbyły się w dniach 26-27 lipca 2014 r.w Gdyni, Łukasz Czepiela , pilot Aeroklubu Poznańskiego, uzyskał 5 lokatę.
Odbywające się od roku 2005 zawody Red Bull Air Race World Championship w tym roku po raz pierwszy zostały zorganizowane w Polsce. Zwycięzcą wyścigów w Gdyni został Austriak Hannes Arch.
Puchar Challenger to jeden z nowych, ciekawych elementów Red Bull Air Race. Celem jest przygotowanie kolejnych pilotów do udziału w zawodach kategorii głównej - Wyścigów Challenger.

Zobacz relację na portalu dlapilota.pl.
2014-07-23
Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej, Toruń
Na zakończonych w Toruniu Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej Katarzyna Żmudzińska wywalczyła tytuł Wicemistrza Świata w klasie Advanced, a reprezentacja Polski drużynowo zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając reprezentację Francji i Czech.
W klasie Unlimited zwyciężył Maciej Pospieszyński z Aeroklubu Warszawskiego, a drużynowo Polacy, w tym nasz aeroklubowy kolega Tomasz Kaczmarczyk, wywalczyli srebrny medal.
Lokaty pozostałych reprezentantów Aeroklubu Poznańskiego: w kl. Unlimited - Tomasz Kaczmarczyk (22), Magdalena Stróżyk(30), w kl. Advanced Mirosław Wrześniewski (22).
Relacje na naszej stronie.

Trening - Mirek Wrześniewski, Glider MDM-1 Solo Fox. TORUŃ 22 lipca 2014. from Biardix on Vimeo.

2014-07-11
Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Toruń
W dniach 8-11 lipca 2014 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. Aeroklub Poznański w klasie ADVANCED reprezentowało czterech zawodników. Katarzyna Żmudzińska zajęła 3. miejsce, Mirosław Wrześniewski 4., Marek Musiał 14., a Paulina Matecka 16. W klasie UNLIMITED Magda Stróżyk uplasowała się na 8. pozycji.
    
2014-05-30
3-rd International Zielona Góra Cup, Przylep
W dniach 27-30 maja 2014 r. w Przylepie rozegrane zostały zawody w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced - 3-rd International Zielona Góra Cup. W trakcie zawodów pogoda nie rozpieszczała zawodników - z powodu padającego deszczu i niskich podstaw chmur w pierwszym dniu nie udało się przeprowadzić żadnej konkurencji. Następnego dnia pogoda okazała się nieco bardziej łaskawa. Po zakończonej odprawie, około godziny 14-ej rozpoczęła się pierwsza konkurencja i trwała aż do zachodu. W piątek rozegrano konkurencję Programu Dowolnego oraz programu dodatkowego o Nagrodę Żelaznego.
W zawodach uczestniczyło 11 zawodników z całej Polski. Aeroklub Poznański reprezentowała dwójka zawodników: Wojciech Grzechowiak oraz Agata Nykaza, startujący na samolocie Extra 330LC SP-AUP - w klasyfikacji końcowej zawodnicy ci zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce.
Zwyciężył Bartłomiej Pyzik (Radom) przed Adrianem Szumanem (Zielona Góra) i Piotrem Szczepańskim (Zielona Góra).
Wyniki zawodów na stronie Aeroklubu Radomskiego.
Zobacz zdjęcia.
2014-05-21
Red Bull Ryzyk Fizyk, Politechnika Poznańska
21 maja na Politechnice Poznańskiej o godzinie 17:15 odbył się kolejny wykład z serii Red Bull Ryzyk Fizyk. W Auli Magna zaproszeni goście i studenci wzięli udział w zajęciach poświęconych wytłumaczeniu zaskakujących zachowań samolotów sportowych podczas startów w zawodach akrobacyjnych.

W rolę prowadzących wcielili się: zawodowy pilot, uczestnik wyścigów Red Bull Air Race – Łukasz Czepiela - członek Aeroklubu Poznańskiego, który omówił kwestie praktyczne oraz przedstawiciel świata nauki - dr inż. Adam Sieradzki z Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej.
 
2014-04-08
Łukasz Czepiela wystartuje w zawodach Challenger Cup 2014, Red Bull Air Race
Łukasz Czepiela, pilot Aeroklubu Poznańskiego, podczas obozu zawodniczego Red Bull Air Race w Murska w Słowenii, zdobył kwalifikacje do udziału w zawodach Challenger Cup w sezonie 2014.
Challenger Cup to nowe, emocjonujące zawody towarzyszące mistrzostwom świata Red Bull Air Race. Ich celem jest stworzenie utalentowanym pilotom możliwości startu w najszybszej serii wyścigowej świata. Zawody Challenger Cup odbywają się zawsze w przeddzień wyścigu głównego, podczas każdego przystanku Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2014.

Zawody inaugurujące Challenger Cup podczas pierwszego przystanku Red Bull Air Race w sezonie 2014 w Abu Dhabi wygrał Francus Francois Le Vot. Drugi przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Air Race i jednocześnie druga odsłona rywalizacji w ramach Challenger Cup odbędzie się 12-13 kwietnia w chorwackiej miejscowości Rovinj. W Polsce podniebny wyścig będziemy mogli zobaczyć 26-27 lipca w Gdyni.
2014-03-16
Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego 2014, Poznań-Malta
W dniu 16 marca 2014 r. w sali konferencyjnej POSiR Tor Regatowy Malta odbyła się Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego w Aeroklubie Poznańskim.
W Konferencji uczestniczyło 140 członków AP i osób chcących wykonywać loty z lotnisk Kobylnica (EPPK) i Bednary (EPPB) w roku 2014.
Pobierz prezentację.
  
2014-01-18
Puszczykowska Gala Sportu 2013, Puszczykowo
Magda Stróżyk zajęła 6. miejsce w Plebiscycie na najlepszego Sportowca Roku 2013 Puszczykowa.

Zobacz materiał video
    
2013-09-28
XLVII Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej, Toruń
W dniach 24-28 września 2013r. w Toruniu odbyły się XLVII Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej. W zawodach wystartowało 11 zawodników z 5 aeroklubów. W pierwszym dniu zawodów rozegrano wiązankę obowiązkową znaną, w której to konkurencji zwyciężył Łukasz Świderski z Aeroklubu Podhalańskiego przed Bartłomiejem Pyzikiem z Aeroklubu Radomskiego i Adrianem Szumanem z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Łukasz Świderski nie oddał prowadzenia do końca i zwyciężył kolejno w programie dowolnym drugiego dnia, przed Adrianem Szumanem i Robertem Kowalikiem, oraz trzeciego dnia w wiązance nieznanej, przed Piotrem Szczepańskim i Łukaszem Czepielą. W klasyfikacji drużynowej ekipa z Zielonej Góry zapewniła sobie zwycięstwo przed ekipą z Radomia i z Poznania, która uzyskała drużynowo brązowy medal.

Zobacz szczegółowe wyniki.

Zobacz galerię zdjęć (fot. dr Marek Roland).
 
...poprzednia
 
do góry

 
Odwiedziny strony
Zlot Gigantów 2017
Kamera
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl