2011-02-26 Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze AP, Swarzędz

W dniu 26 lutego 2011r. w Auli Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Aeroklubu Poznańskiego.

WZAP

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Bożena Szydłowska - Poseł na Sejm RP, Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, gen. Czesław Mikrut - Naczelnik Delegatury ULC w Poznaniu, Zbigniew Zastrożny - Dyrektor Wydziału Rozwoju Gminy - Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, Jerzy Kaźmierczak - Dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz wielokrotna rekordzistka świata, szybownicza instr. pil. Adela Dankowska.

Zebranie otworzył Prezes Aeroklubu Poznańskiego - Andrzej Politowicz.

Zgromadzenie przyjęło sprawozdania władz Aeroklubu oraz sprawozdania sekcji specjalnościowych z działalności za lata 2007-2010. Walne Zgromadzenie AP udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrało nowe władze Aeroklubu (Zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński) na 4-letnią kadencję.

Prezesem Aeroklubu Poznańskiego na nową kadencję ponownie został pil. Andrzej Politowicz.

Andrzej

Zebrani dokonali także wyboru delegatów Aeroklubu Poznańskiego na zjazdy krajowe Aeroklubu Polskiego. Delegatami na 2-letnia kadencję zostali: Radosław Górzeński, Piotr Haberland i Andrzej Politowicz.

Ponadto Walne Zgromadzenie AP nadało godność członka honorowego Aeroklubu Poznańskiego wieloletnim jego członkom: gen. pil. Gromosławowi Czempińskiemu oraz instr. pil. Andrzejowi Wasiutyńskiemu.

W trakcie obrad Przewodniczący Kapituły Nagrody Aeroklubu Poznańskiego "Złote Skrzydło" - Tomasz Szczot wręczył nagrody za rok 2010. Laureatami zostali:
Za CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI Kapituła nagrodziła Krzysztofa Borowiaka - członka KSL Aeroklubu Poznańskiego oraz Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych Im. Ludwika Szajdy.

Krzysztof

Za OSI?GNIęCIA SPORTOWE nagrodą uhonorowano Piotra Zawadę i Jerzego Grzelskiego członków Sekcji Modelarskiej AP. Obaj podczas ubiegłorocznych Modelarskich Mistrzostw Świata wywalczyli tytułu mistrzowskie: Piotr Zawada - tytuł Mistrza Świata w konkurencji F4B (modeli redukcyjnych latających na uwięzi), a Jerzy Grzelski startując w tej samej kategorii w- tytuł II Wicemistrza Świata.
Tytułem DZIAŁACZ ROKU nagrodzono Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze w dowód uznania za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie XXI Mikrolotowych Mistrzostw Polski Oborniki - Słonawy 2010.

Również uroczyście wręczono Pani Adeli Dankowskiej dyplom Członka Honorowego Aeroklubu Polskiego – tytuł ten tej znanej szybownicze przyznało XXVII Walne Zgromadzenie Delegatów Aeroklubu Polskiego.

Całością obrad przewodniczył - Tomasz Szczot (Przewodniczący Zgromadzenia) wraz członkami Prezydium Wojciechem Krupą i Tomaszem Zdziarskim.

WZAP

Skład osobowy nowych władz Aeroklubu Poznańskiego:

ZARZ?D
Andrzej Politowicz – Prezes
Tomasz Szczot – Wiceprezes
Katarzyna ?mudzińska – Sekretarz
Radosław Górzeński - Skarbnik
Barbara Grześkowiak-Bocian – Członek Zarządu
Krzysztof Konowalski – Członek Zarządu
Piotr Szymański – Członek Zarządu

KOMISJA REWIZYJNA
Marek Baumgart – Przewodniczący
Wojciech Grzechowiak – Członek
Paweł Masełkowski – Członek
Magdalena Stróżyk – Członek

S?D KOLE?EńSKI Stefan Smorawski – Przewodniczący
Hieronim Kowalski – Zastępca Przewodniczącego
Jerzy Gabryelewicz – Członek
Aleksander Kłopocki – Członek

Porządek Walnego Zgromadzenia - pobierz

Sprawozdania sekcji za lata 2007-2010.
Sprawozdanie Klubu Seniorów Lotnictwa - pobierz
Sprawozdanie Sekcji Spadochronowej - pobierz
Sprawozdanie Sekcji Paralotniowej - pobierz
Sprawozdanie Sekcji Modelarskiej - pobierz