W dniu 26 lutego 2011r. w
Auli Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyło się
Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Aeroklubu Poznańskiego.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:
Bożena Szydłowska - Poseł na Sejm RP,
Wojciech Jankowiak
– Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego,
gen. Czesław Mikrut - Naczelnik Delegatury ULC w Poznaniu,
Zbigniew Zastrożny - Dyrektor Wydziału Rozwoju Gminy - Urząd Miasta i Gminy Swarzędz,
Jerzy Kaźmierczak - Dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz wielokrotna rekordzistka świata, szybownicza instr. pil.
Adela Dankowska.
Zebranie otworzył Prezes Aeroklubu Poznańskiego -
Andrzej Politowicz.
Zgromadzenie przyjęło sprawozdania władz Aeroklubu oraz sprawozdania sekcji specjalnościowych z działalności za lata 2007-2010. Walne Zgromadzenie AP udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrało nowe władze Aeroklubu (
Zarząd,
Komisję Rewizyjną i
Sąd Koleżeński) na 4-letnią kadencję.
Prezesem Aeroklubu Poznańskiego na nową kadencję ponownie został pil.
Andrzej Politowicz.
Zebrani dokonali także wyboru delegatów Aeroklubu Poznańskiego na zjazdy krajowe Aeroklubu Polskiego. Delegatami na 2-letnia kadencję zostali:
Radosław Górzeński,
Piotr Haberland i
Andrzej Politowicz.
Ponadto Walne Zgromadzenie AP nadało godność członka honorowego Aeroklubu Poznańskiego wieloletnim jego członkom: gen. pil.
Gromosławowi Czempińskiemu oraz instr. pil.
Andrzejowi Wasiutyńskiemu.
W trakcie obrad Przewodniczący Kapituły Nagrody Aeroklubu Poznańskiego
"Złote Skrzydło" -
Tomasz Szczot wręczył nagrody za rok 2010. Laureatami zostali:
Za
CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI Kapituła nagrodziła
Krzysztofa Borowiaka - członka
KSL Aeroklubu Poznańskiego oraz
Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych Im. Ludwika Szajdy.
Za
OSI?GNIęCIA SPORTOWE nagrodą uhonorowano
Piotra Zawadę i
Jerzego Grzelskiego członków Sekcji Modelarskiej AP. Obaj podczas ubiegłorocznych Modelarskich Mistrzostw Świata wywalczyli tytułu mistrzowskie: Piotr Zawada - tytuł
Mistrza Świata w konkurencji F4B (modeli redukcyjnych latających na uwięzi), a Jerzy Grzelski startując w tej samej kategorii w- tytuł
II Wicemistrza Świata.
Tytułem
DZIAŁACZ ROKU nagrodzono
Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze w dowód uznania za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie
XXI Mikrolotowych Mistrzostw Polski Oborniki - Słonawy 2010.
Również uroczyście wręczono Pani
Adeli Dankowskiej dyplom Członka Honorowego Aeroklubu Polskiego – tytuł ten tej znanej szybownicze przyznało
XXVII Walne Zgromadzenie Delegatów Aeroklubu Polskiego.
Całością obrad przewodniczył -
Tomasz Szczot (Przewodniczący Zgromadzenia) wraz członkami Prezydium
Wojciechem Krupą i
Tomaszem Zdziarskim.
Skład osobowy nowych władz Aeroklubu Poznańskiego:
ZARZ?D
Andrzej Politowicz – Prezes
Tomasz Szczot – Wiceprezes
Katarzyna ?mudzińska – Sekretarz
Radosław Górzeński - Skarbnik
Barbara Grześkowiak-Bocian – Członek Zarządu
Krzysztof Konowalski – Członek Zarządu
Piotr Szymański – Członek Zarządu
KOMISJA REWIZYJNA
Marek Baumgart – Przewodniczący
Wojciech Grzechowiak – Członek
Paweł Masełkowski – Członek
Magdalena Stróżyk – Członek
S?D KOLE?EńSKI
Stefan Smorawski – Przewodniczący
Hieronim Kowalski – Zastępca Przewodniczącego
Jerzy Gabryelewicz – Członek
Aleksander Kłopocki – Członek
Porządek Walnego Zgromadzenia -
pobierz
Sprawozdania sekcji za lata 2007-2010.
Sprawozdanie
Klubu Seniorów Lotnictwa -
pobierz
Sprawozdanie
Sekcji Spadochronowej -
pobierz
Sprawozdanie
Sekcji Paralotniowej -
pobierz
Sprawozdanie
Sekcji Modelarskiej -
pobierz
Sprawozdanie
Sekcji Akrobacji MOSAL -
pobierz
Sprawozdanie
Sekcji Samolotowej -
pobierz
Sprawozdanie
Sekcji Szybowcowej -
pobierzSprawozdanie
Sekcji Mikrolotowej -
pobierzSprawozdanie
Sekcji Balonowej -
pobierz
Fot. z WZAP Wojciech Cwojdziński