2010-08-12 EURO BIG WAY CAMP 2010, Włocławek

We Włocławku w dniach 9-12. sierpnia 2010 r. odbyła się największa tegoroczna impreza spadochronowa w Europie – EURO BIG WAY CAMP 2010. Celem imprezy jest zbudowanie formacji składającej się z wielu skoczków. Każdy skoczek ma przypisane konkretne miejsce w figurze i skok uznaje się za zaliczony jeśli wszyscy są na swoich miejscach i choć przez sekundę wszyscy trzymają swoje chwyty.

W tym roku w ramach camp’u organizowano 3 „podimprezy”:
Open - budowano tu formacje 22 osobowe,
60+ - formacje z udziałem minimum 60 skoczków,
100+ - formacje w grupie minimum 100 skoczków.

Podczas EURO BIG WAY CAMP 2010 103 skoczków spadochronowych z 31 krajów z 5 kontynentów utworzyło rekordową formację, największą jak do tej pory na polskim niebie. Figurę udało się zbudować w ostatnim 15 skoku.
Wśród skoczków uczestniczących w rekordowej formacji znaleźli się Laura Stachowska i Sebastian Dratwa z Aeroklubu Poznańskiego. W EBWC podczas prób budowania formacji "60+" uczestniczyła także Kinga Komorowska.