2010-03-28 Mistrzostwa AR i SM w konkurencji modeli balonów na ogrzane powietrze FB, Kobylnica
FESTIWAL MODELI BALONÓW NA OGRZANE POWIETRZE I MODELI SZYBOWCÓW HALOWYCH

W niedzielę 28 marca na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy odbyły się zawody dla młodzików w konkurencji balonów na ogrzane powietrze i modeli szybowców halowych. Licznie przybyli adepci modelarstwa pod opieką rodziców i instruktorów pod których bacznym okiem zostały sklejone modele balonów z modelarskiej bibuły oraz modele szybowców z balsy. W obu konkurencjach punktowany był jak najdłuższy czas swobodnego lotu modeli.
W konkurencji balonów na ogrzane powietrze wystartowało 40 zawodników. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął Mikołaj Łokietek z klubu modelarskiego TUKAN mieszczącego się w Swarzędzu. Drugie miejsce przypadło Ignacemu Furmańczakowi z modelarni przy szkole na Piątkowie, a trzeci był Jakub Przybylski z klubu modelarskiego "Na Skarpie". W konkurencji modeli szybowców wystartowało 44 chłopców i 3 dziewczynki. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Trypuć z klubu AVIATA z Gniezna, drugie Dawid Loręcki z klubu AVIA z Poznania, a trzecie Marcin Wojciechowski z modelarni PLISZKA z Krzesin. W grupie dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Irmina Wojciechowska z modelarni PLISZKA z Krzesin, druga była Iza Wagner a trzecia Martyna Piłat.
Zawody zakończyły się małym poczęstunkiem i herbatą dla milusińskich oraz kawą dla rodziców. Wszyscy wymienieni powyżej otrzymali okolicznościowe dyplomy i pamiątki rozwijające tą przepiękną dziedzinę modelarstwa lotniczego. Organizatorem zawodów była Sekcja Modelarska Aeroklubu Poznańskiego, licząca blisko 200 członków skupionych w kilkudziesięciu modelarniach. Organizatorzy dziękują za przybycie dzieci pod opieką rodziców i instruktorów.
Tomasz Manikowski
Zdjęcia zamieszczone w artykule: