2009-08-22 Mikrolotowe Mistrzostwa Świata motolotni i samolotów ultralekkich, Jihlava (Czechy)
W dniach 15 - 22 sierpnia 2009 w miejscowości Jihlava (Czechy) odbyły się XII Mikrolotowe Mistrzostwa Świata motolotni i samolotów ultralekkich. Reprezentacja Polski (trener: Mariusz Jarmuszczak) zdobyła tytuł Drużynowego Wicemistrza Świata.
Reprezentanci Aeroklubu Poznańskiego zajęli następujące miejsca w klasyfikacji generalnej:
Mariusz Jarmuszczak (nawigator: Kazimierz Nawrocki - Aeroklub Włocławski) - 5. miejsce w klasie WL-2 (23 załogi), Roman Wawrzyniak - 8. miejsce w klasie WL-1 (9 załóg), Romuald i Henryk Ruks - miejsce 10. w klasie WL-2 (23 załogi).

Strona zawodów.