2009-06-07 Rajd Bałtycki 2009, Litwa - Łotwa - Estonia
W dniach 28. maja - 7. czerwca 2009 r. odbył się Rajd Bałtycki zorganizowany przez członków Sekcji Mikrolotowej Aeroklubu Poznańskiego. W rajdzie wzięli udział Romuald Ruks (komandor rajdu), Andrzej Ciszewski, Ryszard Jankowski, Janusz Smólski i Jerzy Targowski oraz Leszek Węgrzynowski z Brodnicy, a także Stanislaw Petruskevicius i Darius Jakubauskas z Litwy.
Trasa rajdu biegła przez Brodnicę, Suwałki, Kiejdany do Birża na Litwie, gdzie w dniach 30-31. maja Romuald Ruks, z nawigatorem Dariusem Jakubauskas'em, biorąc udział w Mikrolotowych Mistrzostwach Litwy zajął 3. miejsce w swojej klasie.
W dniu 1 czerwca załogi dotarły do Rygii (Łotwa), a 2 czerwca został osiągnięty punkt docelowy tegorocznego Rajdu - Tallin (Estonia).
Zobacz relację z Rajdu na Litwę i Łotwę z roku 2006.