2008-11-22 Nibylandia 2008, Kobylnica
W dniach 22-23 listopada 2008r. Aeroklub Poznański był współorganizatorem projektu "Podziel się swoją pasją" realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Polską Telefonię Cyfrową (operator sieci Era) reprezentowaną przez Darka Kajdego, członka Aeroklubu Poznańskiego. W ramach warsztatów dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej "NibyLandia" Stowarzyszenia Pomocy "Inny Dom", dotowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Fundację BZ WBK, po przeszkoleniu w fotografowaniu i zapoznaniu się z działaniem lotniska i Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy, latały z instruktorami samolotem w okolicach Poznania i rejestrowały całość profesjonalnymi aparatami.
Owocem tych działań były prace fotograficzne, które po oprawieniu zostały zlicytowane w aukcji za łączną kwotę 30.606 zł. Zebrane fundusze będą wykorzystane do realizacji projektów edukacyjnych dla dzieci.

Zobacz zdjęcia z przebiegu warsztatów i wylicytowane w ramach aukcji.

Gdy dzieci robią coś niezwykłego, otwierają sie w ich myśleniu nowe przestrzenie. Kiedy latały samolotami i patrzyły na świat z innej perspektywy, mogły zobaczyć samych siebie uwolnionych od ciężaru ziemi i uwierzyć, że mogą wszystko jeżeli potrafią robić to. Oczywiście to malutki kroczek w długiej drodze do przełamania stereotypu ich życia, ale warto robić te niewielkie kroczki z nadzieją, że na końcu czeka nowy, szczęśliwy człowiek.
Rafał Nowak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy "Inny Dom" w Poznaniu