2008-06-19 I Zawody Spadochronowo-Balonowe o Puchar Wójta Gminy Konopnica, Lublin
W dniach 19 - 21 czerwca 2008r. na lotnisku w Radawcu odbyły się I Zawody Spadochronowo-Balonowe o Puchar Wójta Gminy Konopnica. Zawody stanowiły element akcji zbierania funduszy na budowę nowej siedziby Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Na prośbę Kompani Piwowarskiej w zawodach wystartowała ekipa Aeroklubu Poznańskiego na balonie Tyskie. Zbyszek Meller wraz z ekipą: Tomkiem Wesołowskim, Sławiek Królewiczem, Markiem Wesołowskim i Markiem Gruszeckim oraz skoczkiem spadochronowym Tomaszem Okalem (Aeroklub Lubelski) odebrali puchar za wygranie zawodów zarówno w klasyfikacji indywidualnej balonów jak i zespołowej (pilot balonu - skoczek).

Na zakończenie zawodów balony wystartowały z serca utworzonego przez ponad 800 motocyklistów wraz z sowimi maszynami.