2008-05-03 IX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, Krosno
W dniach 30 kwietnia - 3 maja 2008r. rozegrano IX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Na starcie stanęło 31 zawodników. Jak zwykle nie zabrakło Litwinów, których przyjechało jedenastu. W zawodach wzięły również udział ekipy z Łotwy, Węgier i Słowacji. Deszczowa i wietrzna pogoda pozwoliła na wykonanie trzech lotów, w trakcie których rozegrano 9 konkurencji.

W zawodach wzięły udział dwie ekipy z Aeroklubu Poznańskiego. Beata Choma startująca na balonie Lech zajęła 13 miejsce. Latający na balonie Tyskie, Zbyszek Meller został sklasyfikowany na 17 pozycji.

Zwycięzcą ponownie został Litwin Valerij Machnorylov. Drugi był aktualny mistrz Polski Zbigniew Jagodzik z Leszna. Trzecie miejsce zajął również bardzo utytułowany pilot Bogdan Prawicki z Leszna.

Zawody w Krośnie klasyfikowane są w ramach Pucharu Polski.

Zobacz galerię zdjęć.