2023-08-05 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej 2023, Toruń

Na zakończonych w Toruniu Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced i Unlimited Mirosław Wrześniewski, reprezentujący Aeroklub Poznański, wywalczył wraz z Maciejem Pospieszyńskim z Aeroklubu Warszawskiego złoty medal w klasyfikacji drużynowej uzyskując tytuł Drużynowego Mistrza Świata w klasie Unlimited.
Indywidualnie w klasie Unlimited Mirek zdobył medal brązowy w konkurencji „dowolnej znanej” (Free Known), a Maciej sięgnął po Mistrzostwo Świata w klasyfikacji generalnej.
Z kolei w klasyfikacji indywidualnej w klasie Advanced srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata zdobyła Agata Porębska (wychowanka Aeroklubu Poznańskiego) reprezentująca Aeroklub Ziemi Lubuskiej, także drużyna Advanced w składzie Agata Porębska, Paweł Mazur (Aeroklub Częstochowski), Piotr Sieradzan (Aeroklub Częstochowski) wywalczyła brązowy medal drużynowy.

Zawody zostały rozegrane w dniach 26 lipca – 5 sierpnia 2023 r. W mistrzostwach wzięło udział 50 pilotów z 10. krajów. W sumie rozegrano 7 konkurencji (4 w klasie Unlimited, 3 w klasie Advanced), odbyło się 200 lotów. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie zawodów www.wagac2023.eu.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: