Odwiedzin: 2899995 
 
Meteo2023-06-03 Walne Zgromadzenie Aeroklubu Poznańskiego, Lotnisko Kąkolewo
Wyróżnienia "Złote Skrzydło" za rok 2022.

Za całokształt działalności nagrodę otrzymał Jerzy Kolasiński szybowcowy mistrz Polski (2000) i kilkukrotny wicemistrz, reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy, rekordzista Polski; uhonorowany Medalem im. Czesława Tańskiego (1999) i Dyplomem im. Paula Tissandiera (2012); założyciel pierwszej w Polsce szybowcowej grupy wyczynowej „Gliding Team Klinika Kolasiński”.

W kategorii „Osiągnięcie sportowe roku” wyróżnienie przyznano Tomaszowi Jeziornemu, który na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających Bułgaria 2022 wywalczył tytuł wicemistrza świata juniorów w konkurencji F1B (modele z napędem gumowym), a ponadto w minionym roku zdobył tytuł mistrza Polski juniorów roku 2022 w konkurencjach modeli szybowców F1A i F1H.

W kategorii „Działacz roku” Kapituła przyznała nagrodę Józefowi Nawrotowi, wieloletniemu członkowi naszego klubu, a obecnie członkowi Klubu Seniorów Lotnictwa. W roku 2022 Józef Nawrot zakończył sukcesem prowadzone przez siebie działania na rzecz pozyskania do sali tradycji Aeroklubu Poznańskiego niezwykle cennych eksponatów związanych z historią poznańskiego lotnictwa.
Zdjęcia zamieszczone w artykule:
    
do góry

 
Zlot Gigantów 2019
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl