2022-06-30 Andrzej Łabęcki (1931-2022), Poznań
W dniu 30 czerwca 2022 roku zmarł w wieku 91 lat Andrzej Łabęcki, długoletni członek sekcji modelarskiej oraz Koła Seniorów Aeroklubu Poznańskiego. Był nestorem poznańskiego i polskiego modelarstwa lotniczego. Osobą darzoną wielkim szacunkiem w środowisku modelarskim. Jego aktywna działalność jako instruktora modelarstwa lotniczego obejmuje okres od 1949 do 2010 roku, czyli nieprzerwanie 51 lat. Pod jego kierunkiem swoją przygodę z lotnictwem bądź modelarstwem lotniczym rozpoczynało wielu znanych pilotów i modelarzy. Był członkiem honorowym Aeroklubu Poznańskiego. Odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, złotą odznaką „Za zasługi dla Aeroklubu Polskiego”, był również laureatem nagrody „Złote Skrzydło” za całokształt działalności lotniczej.

Cześć Jego Pamięci!