2021-10-16 XIX Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania Aeroklubu Poznańskiego, Kąkolewo
W dniu 16 października 2021 r. na lotnisku w Kąkolewie EPPG już po raz dziewiętnasty odbyły się Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania Aeroklubu Poznańskiego. Rywalizowało 11 zawodników. Loty zawodnicze odbywały się na szybowcach "Bocian" i "Puchacz" startujących za samolotem.
Sprzyjające warunki atmosferyczne, sprawna obsługa startu pozwoliła na rozegranie dwóch tur startów dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy zawodnik musiał wykonać loty na Bocianie i Puchaczu. Poziom zawodów był wysoki. Po pierwszej turze prowadziła Barbara Grześkowiak-Bocian z wynikiem 2,40 m. W drugiej turze najlepszy wynik uzyskał Paweł Masełkowski zatrzymując się idealnie na taśmie.
Ostatecznie po dwóch turach wyłoniony został Mistrz w Celności Lądowań, został nim Szymon Melosik z sumowanym wynikiem z pierwszej i drugiej tury równym 4,03 m. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Dłużewicz (8 m), a na trzecim Patryk Bańkowski (11,47 m).
Na zakończenie rywalizacji w imieniu Zarządu AP Barbara Grześkowiak-Bocian wraz z sędzią zawodów Zbigniewem Mellerem wręczyli statuetki oraz dyplomy dla najlepszych pilotów.

Zobacz wyniki zawodów.
Zobacz galerię zdjęć (foto Patryk Bańkowski, Mirosław Hercog, Zbigniew Meller).
Zdjęcia zamieszczone w artykule: