2021-06-29 Ireneusz Materniak (1958-2021), Poznań
W dniu 29 czerwca 2021r., w wieku 63 lat zmarł nasz przyjaciel i kolega instruktor pilot Ireneusz Materniak.

Szkolenie lotnicze odbył w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie, gdzie uzyskał uprawnienia instruktora szybowcowego. Pilot zawodowy samolotowy z uprawnieniem pilota doświadczalnego II klasy, posiadacz Złotej Odznaki Szybowcowej z dwoma diamentami. Współzałożyciel Bractwa Podwójnej Mewy. Od kilkunastu lat członek Aeroklubu Poznańskiego, wykładowca na poznańskich uczelniach wyższych.
W 2011r. odznaczony wyróżnieniem Błękitne Skrzydła za aktywną wszechstronną działalność lotniczą, w tym szkolenie pilotów szybowcowych i modelarzy, pracę lotniczego pedagoga i popularyzację lotnictwa w mediach. Z wykształcenia historyk, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia, autor książki Przemyśl 1914-15. Harcmistrz ZHP.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu parafialnym przy ul. Gospodarskiej w Poznaniu.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: