2020-09-12 Aleksander Kujawski laureatem Wyróżnienia im. Dedala, GSS Żar
W dniach 9-13 września 2020 roku w Górskiej Szkole Szybowcowej odbył się doroczny Zjazd Miłośników GSS Żar, któremu towarzyszył Zlot Polskich Pilotek Aero Sabat 2020. Podczas Zjazdu zasłużonym instruktorom lotniczym wręczono wyróżnienia Rady Seniorów Lotnictwa AP, w tym Wyróżnienie im. Dedala - oficjalne wyróżnienie Aeroklubu Polskiego przyznawane osobom zasłużonym na polu kształcenia i wychowywania kadr lotniczych.

Tegorocznymi laureatami Wyróżnienia Honorowego im. Dedala zostali: instr. pil. Aleksander Kujawski z Aeroklubu Poznańskiego oraz instr. pil. Tadeusz Lewicki z Aeroklubu Gliwickiego. Wyróżnienia wręczył przewodniczący kapituły a zarazem prezes RSL AP – Leszek Mańkowski.

Instr. Aleksander Kujawski wyróżnienie otrzymał ”za wybitne zasługi w kształceniu i wychowaniu pilotów ku chwale polskiego lotnictwa”.
Instr. Kujawski to 30. laureat nagrody, a czwarty z Aeroklubu Poznańskiego. Wcześniej uhonorowano nim Stefana Makné, Hieronima "Frania" Kowalskiego (2009) oraz Artura Sławomira Pomietlaka (2012).

Zdjęcia i relacja ze Zlotu na stronie Rady Seniorów Lotnictwa AP.