2020-08-03 Stanisław Kaźmierowski (1944-2020), Piła
W wieku 76 lat zmarł zasłużony działacz sekcji modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego Stanisław Kaźmierowski.

Stanisław Kaźmierowski urodził się w 1944 roku w Gostyniu.
Wychowanek Henryka Zawala i Sylwestra Kujawy. Od roku 1960 startował w zawodach modelarskich odnosząc główne sukcesy na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. W latach 1963-1966 czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie modeli akrobacyjnych na uwięzi (F2B). Wielokrotny medalista zawodów różnych szczebli na terenie całego kraju. Z powodzeniem startował także w modelarstwie kołowym.
W latach 60-tych był instruktorem w modelarni przy ul. Marcelińskiej w Poznaniu, a w okresie 1971-1975 pełnił funkcję przewodniczącego sekcji modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 sierpnia 2020 r. w Pile.