2019-10-19 XVII Poznańskie Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania, Kobylnica
XVII Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania Aeroklubu Poznańskiego przeszły już do historii. Rywalizowało z sobą 26 zawodników. Loty zawodnicze odbywały się na szybowcu Bocian startującym za wyciągarką.

Sprzyjające warunki atmosferyczne, sprawna obsługa startu pozwoliła na rozegranie jednej tury startów dla wszystkich uczestników zawodów. Po pierwszej turze wyłoniono 10 najlepszych pilotów którzy awansowali do II tury. O wysokim poziomie uzyskanych wyników świadczy fakt że 10 miejsce po pierwszej turze zajmował pilot z wynikiem 6,12 m.
Po wykonaniu 10 lotów w drugiej turze wyłoniony został Mistrz w Celności Lądowań. Został nim Marcin Falczyński z uśrednionym wynikiem z pierwszej i drugiej tury 2,08 m. Na drugim miejscu uplasował się Mirek Hercog - 2,38m, a trzeci był Szymon Melosik z wynikiem 3,17 m.
Na zakończenie rywalizacji Prezes KSL Barbara Grześkowiak-Bocian i Sędzia Zawodów Zbyszek Meller wręczyli najlepszym pilotom statuetki oraz dyplomy i upominki. [Z.Meller]

Fot.: Marek Idzior, Marek Kamoś, Zbyszek Meller.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: