2019-08-25 Leszno Cup 2019 | 47 SMPJ 2019, Leszno Strzyżewice
W dniach 15 - 25 sierpnia 2019 roku na lotnisku Leszno - Strzyżewice odbyły się zawody szybowcowe Leszno Cup 2019.
Regionalne Zawody Szybowcowe zostały przeprowadzone w klasach 15 m i 18 m (RZS 15 + 18).
Ponadto zostały rozegrane Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej (SMP Open) oraz Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard (KZS Std).
Reprezentujący Aeroklub Poznański zawodnicy startujący w ramach SMP Open uplasowali się w środku stawki i osiągnęli następujące wyniki: Jerzy Kolasiński (szybowiec JS 1) - miejsce 17, Paweł Frąckowiak (LAK 17 B/FES) 18 msc., Zbyszek Meller (Jantar 2b) 19. msc.
Wyniki Leszno Cup dostępne na stronie zawodów www.soaringspot.com.

Równolegle w Lesznie rozegrane zostały 47 Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Klub A i Klub B.
W zawodach w klasie klub B udział wzięli piloci Aeroklubu Poznańskiego Miron Otręba - miejsce 10, Maciej Nowak - 14 msc. i Marcin Falczyński - 17 msc.
Wyniki SMPJ 2019 dostępne na stronie www.soaringspot.com.