2019-05-25 Sztandar Aeroklubu Poznańskiego, Lotnisko Kąkolewo
25 maja 2019 r. w setną rocznicę powstania Aeroklubu Polskiego w Poznaniu - pierwszej w niepodległej Polsce organizacji lotnictwa sportowego Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak wręczył Aeroklubowi Poznańskiemu nowy sztandar. Uroczystość odbyła się na Lotnisku w Kąkolewie podczas jubileuszowych obchodów Aeroklubu Poznańskiego.

Fundatorami sztandaru zostali:
Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Janusz Janiszewski - Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
Zbigniew Hoffmann - Wojewoda Wielkopolski
Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania
Piotr Hojan – Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
Mariusz Zgaiński – Starosta Grodziski
prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski - Rektor Politechniki Poznańskiej
Jerzy Makula - Prezes Aeroklubu Polskiego
gen. bryg. dypl. pil. Ireneusz Nowak - Dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i Garnizonu Poznań
płk Rafał Miernik - Dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen bryg. Stanisława Taczaka
ICHB PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo -Sieciowe

Nowy sztandar nawiązuje do symboliki poprzedniego sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo Poznania w roku 1969.
Awers przedstawia znak Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej oraz nazwy lotnisk na których Aeroklub prowadził lub prowadzi działalność lotniczą: Lotnisko Ławica (1919-1939), Lotnisko Poznań - Kobylnica (od 1945), Lotnisko Kąkolewo k/ Grodziska Wielkopolskiego (od 2017). Na rewersie został umieszczony herb Poznania, znak Aeroklubu Polskiego (polskiego związku sportowego) oraz historyczne symbole organizacji i związków, które współtworzyły lotnictwo cywilne i sportowe: Związku Lotników Polskich, Ligi Obrony Powietrznej Państwa, Ligi Lotniczej.
Projektantką sztandaru jest Barbara Grześkowiak-Bocian, współpraca Krzysztof Maciejewski.
Wykonawcą sztandaru jest Maria Szymańska - mistrz haftu artystycznego.
Sztandar służyć będzie Aeroklubowi podczas oficjalnych uroczystości, obchodów rocznicowych oraz innych ważnych dla naszego Stowarzyszenia wydarzeń.
Dotychczasowy sztandar po półwiecznej służbie został na stałe umieszczony w Sali Tradycji Aeroklubu.