2018-12-01 Jerzy Wesołowski (1935-2018), Poznań
W dniu 1 grudnia 2018r. w wieku 83 zmarł Jerzy Wesołowski, modelarz, członek Aeroklubu Poznańskiego i klubu seniorów. Urodził się w 1935 roku. Jeden z czołowych poznańskich modelarzy lat pięćdziesiątych. Uczeń Jana Burego. Pierwszy jego większy sukces to zajęcie III miejsca w zawodach mikromodeli które odbyły się w 1951 roku we Wrocławiu. W latach 1951-1955 uczestnik Ogólnokrajowych Zawodów Modeli Latających, gdzie zdobywa czołowe lokaty. W 1954 na OZML zajmuje I miejsce w klasie modeli silnikowych. W sierpniu 1953 ustanowił rekord Polski w bezogonowcach silnikowych- 2 min 43 s. W 1953 odznaczony został odznaką modelarza wyczynowego (odznaka nr 20). Jako pierwszy modelarz w Polsce został odznaczony złotą odznaką modelarska. Prócz modeli latających z powodzeniem zajmował się także budową modeli redukcyjnych. Pochowany na cmentarzu Miłostowo.