2018-10-06 XVI Poznańskie Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania, Kobylnica
Sprzyjające warunki meteorologiczne – słońce, słaby wiatr i przyjemna temperatura pozwoliły na rozegranie kolejnej edycji – XVI Szybowcowych Zawodów w Celności Lądowania Aeroklubu Poznańskiego. Przygotowanie sprzętu – dwóch szybowców Bocian, wyciągarki , samolotu holującego wytyczenie linii pomiarowej i roześmiane twarze uczestników pozwoliły na sprawne rozpoczęcie rywalizacji . Pierwsze lądowania i od razu kilka wyników poniżej 10 m mocno podgrzały atmosferę wśród rywalizujących pilotów. Ostatecznie po rozegraniu jednej tury lądowań zawody wygrał Łukasz Wańko z wynikiem 1,26 m. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Falczyński – 1,57 m, a na trzecim Zbyszek Meller – 1,98 m. W zawodach uczestniczyło 22 pilotów.
Zobacz wyniki zawodów.

Na zakończenie rywalizacji w Pubie Dolot Prezes Aeroklubu Tomasz Szczot wraz z Prezesem KSL Barbarą Grześkowiak-Bocian wręczyli okolicznościowe statuetki oraz dyplomy i drobne upominki dla najlepszych pilotów tych zawodów.
Zbyszek Meller

Fot. M.Idzior | Z. Meller
Zdjęcia zamieszczone w artykule: