2017-08-05 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej, Toruń
W dniach 27 lipca - 5 sierpnia 2017 roku na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego rozegrane zostały 20 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w kategorii Unlimited oraz 8 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w kategorii Advanced.

W klasie Advanced Polskę reprezentowali Agata Nykaza, Mirosław Wrześniewski, Patrycja Pacak, Jacek Bogatko, Michał Klimaszewski, Paweł Mazur, Sławomir Cichoń i Jerzy Mercik. Z kolei w klasie Unlimited Jan Makula i Stanisław Makula.

Reprezentacja Polski w składzie: Michał Klimaszewski, Agata Nykaza i Mirosław Wrześniewski wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Świata w klasie Advanced.
Dodatkowo Agata Nykaza zdobyła Złoty Medal za wiązanki "nieznane".
W klasie Advanced indywidualnie zwyciężył reprezentant Szwecji Gustav Salminen, wicemistrzem został Erwin George (FRA), a medal brązowy wywalczył Michał Klimaszewski (POL). Reprezentanci Aeroklubu Poznańskiego zajęli odpowiednio - Agata Nykaza 4, a Mirek Wrześniewski 7 miejsce.

Relacja z zawodów na portalu dlapilota.pl
Pełne wyniki i klasyfikacja dostępne na stronie zawodów http://wagac2017.com
Zdjęcia zamieszczone w artykule: