2016-08-25 Odsłonięcie tablic pamiątkowych wielkopolskich lotników zamordowanych w Katyniu, Poznań-Ławica
W dniu 25 sierpnia 2016 r., w ramach centralnych obchodów Święta Lotnictwa Wojskowego oraz Jubileuszu 10-lecia samolotów F-16 w Siłach Powietrznych RP, na terenie starego portu Ławica odsłonięto 15 tablic upamiętniających wielkopolskich lotników zamordowanych w Katyniu w 1940 roku.
Tablice stanęły przy posadzonych wcześnie Dębach Pamięci - "żywych pomnikach" symbolach pamięci o polskich oficerach zamordowanych na rozkaz Stalina w Katyniu, Miednoje, Twerze lub Charkowie przez NKWD.

Wśród upamiętnionych znaleźli się piloci Aeroklubu Poznańskiego z lat 30-tych XX w. por. rez. Janina Lewandowska, por. Zygmunt Kurnatowski-Mielżyński oraz por. Roman Święcicki.

Informacja PAP z przebiegu uroczystości na Ławicy.

Dotychczas posadzone Dęby Pamięci poświęcone pilotom Aeroklubu Poznańskiego zamordowanym w Katyniu:
por. Janina Lewandowska - Publiczne Gimnazjum w Połczynie-Zdrój (2008);
kpt. Zbigniew Kapuściński - Zespół Szkół im. ks. mjr. Ignacego Skorupki w Ossowie (2009);
por. Kazimierz Rapp - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Akademickie Da Vinci przy WSNHiD w Poznaniu (2011).