2016-03-13 Walne Zgromadzenie Aeroklubu Poznańskiego, Politechnika Poznańska
W dniu 13 marca 2016 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Aeroklubu Poznańskiego.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Miasta Swarzędza - Barbara Czachura, Burmistrz Miasta Grodzisk Wlkp. - Henryk Szymański, Rektor Politechniki Poznańskiej - prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, Kanclerz Politechniki Poznańskiej - dr inż. Janusz Napierała oraz Wiceburmistrz Grodziska Wlkp. - Piotr Hojan.

Zgromadzenie przyjęło sprawozdania władz Aeroklubu z działalności za rok 2015, w tym sprawozdanie finansowe. Ponadto Zarząd Aeroklubu udzielił informacji o przebiegu prac dotyczących zamiany lotnisk i nowej lokalizacji lotniska dla Aeroklubu Poznańskiego.

W trakcie obrad wręczono wyróżnienia "Złote Skrzydło" za rok 2015.
Laureatami zostali:
- w kategorii „osiągnięcie sportowe roku” - Roman Wawrzyniak (sekcja mikrolotowa);
- w kategorii „za całokształt działalności” - Andrzej Łabęcki (sekcja modelarska);
- w kategorii „działacz roku” - organizatorzy Poznańskich Zawodów Samolotowych w Celności Lądowania: Wojciech Cwojdziński, Krzysztof Konowalski, Michał Miller, Andrzej Rybski i Piotr Szymański (sekcja samolotowa).

fot. Piotr Szymański
Zdjęcia zamieszczone w artykule: