Odwiedzin: 2835186

Meteo

2015-08-22 Mikrolotowe Mistrzostwa Europy, Kruszyn
Na zakończonych 22 sierpnia 2015 r. Mikrolotowych Mistrzostwach Europy, które odbywały się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, reprezentant Aerokubu Poznańskiego Roman Wawrzyniak startując w klasie WL-1 (motolotnie jednomiejscowe) wywalczył medal brązowy.
Jest to dotychczas najwyższy indywidualny wynik jaki uzyskał pilot Aeroklubu Poznańskiego podczas startów w zawodach mikrolotowych rangi mistrzostw Europy i świata. W roku 2011 podczas rozgrywanego w Hiszpanii Mikrolotowego Pucharu Świata reprezentująca Aeroklub Poznański załoga Mariusz Jarmuszczak i Romuald Ruks zajęła 4. miejsce (6195 pkt.) w klasie WL. Wówczas do miejsca na podium zabrakło im 5 pkt.

Ogółem na tegorocznych mistrzostwach reprezentacja Polski wywalczyła 5 medali, w tym 2 złote. W klasyfikacji zespołowej Polska zajęła miejsce pierwsze.
Więcej na oficjalnej stronie Mistrzostw 13 FAI EMC 2015.