2015-07-20 Ulica Wandy Modlibowskiej, Poznań
Patronką jednej z nowych ulic na osiedlu Fabianowo-Kotowo w Poznaniu, powstałych w wyniku przebudowy ul. Głogowskiej, została Wanda Modlibowska. Z inicjatywą upamiętnienia wybitnej szybowniczki oraz kilku innych polskich sportsmenek: Haliny Konopackiej, Barbary Lerczakówny oraz Jadwigi Wajsówny, wyszedł Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta Poznania.

Jest to już druga ulica w Wielkopolsce, której patronką jest Wanda Modlibowska. W Gostyniu skąd pochodziła szybowniczka tamtejsza Rada Miasta w roku 2006 przyjęła podobną uchwałę.
Warto też przypomnieć, że od roku 2013 imię Wandy Modlibowskiej nosi także Szkoła Podstawowa w Sikorzynie położonym niedaleko Czachorowa gdzie urodziła się pilotka Aeroklubu Poznańskiego.