2015-04-26 SAE Aero DesignŸ West 2015, Los Angeles, USA
W dniach 24-26 kwietnia 2015r. w miejscowości Van Nuys (Los Angeles) w stanie Kalifornia w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez Boeing i Lockheed Martin akademickie zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero DesignŸ West.

W zawodach, w dwóch klasach Micro i Regular, Politechnikę Poznańską reprezentowała ekipa Akademickiego Klubu Lotniczego, w skład której weszli członkowie Aeroklubu Poznańskiego.

W klasie Micro reprezentacja wywalczyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3. miejsce w klasyfikacji największego stosunku wagi obciążenia do wagi całkowitej.
W klasie Regular model podniósł w locie ostatecznie 13,34 kg, co pozwoliło na zajęcie 2. miejsca w kategorii największego udźwigu. W klasyfikacji generalnej ekipa zajęła miejsce 5.
W klasyfikacji raportów technicznych sukces odnotowano w obu klasach. Reprezentacja zajęła miejsce 1. w klasie Micro i miejsce 2. w klasie Regular.

W klasie Micro rywalizowało 17 ekip, w klasie Regular 41. W zawodach wzięło udział 550 studentów z kilkudziesięciu uczelni i krajów (USA, Kanada, Chiny, Egipt, Indie, Japonia, Meksyk, Wielka Brytania, Polska).

Udział reprezentacji Politechniki Poznańskiej w zawodach akademickich SAE AeroDesign Brasil 2014, SAE AeroDesign USA East & West 2015 jest finansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Generacja Przyszłości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Reprezentację współfinansuje także Miasto Poznań.

Zobacz relację z zawodów SAE Aero Design West Floryda 2015.

Wejdź na oficjalną stronę ekipy, przeczytaj relacje z poprzednich edycji zawodów SAE: w Brazylii (2014) i w USA (2015W, 2015E, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 i 2008).
Zdjęcia zamieszczone w artykule: