2015-03-15 SAE Aero Design® East 2015, Lakeland, Floryda, USA
W dniach 13-15 marca 2015r. w miejscowości Lakeland w stanie Floryda w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez Lockheed Martin zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero Design® East.

W zawodach, w dwóch klasach Micro i Regular, Politechnikę Poznańską reprezentowała ekipa Akademickiego Klubu Lotniczego, w skład której weszli członkowie Aeroklubu Poznańskiego.

Model Regular podniósł ostatecznie w locie obciążenie 11,86 kg. Dzięki temu, w klasyfikacji największego podniesionego obciążenia, reprezentacja uplasowała się na miejscu 3 w gronie 33 ekip. W klasie Micro w klasyfikacji generalnej Pszczoła zajęła miejsce czwarte. W kategorii prezentacji technicznych w klasie Micro, w gronie 20 ekip, reprezentacja zajęła miejsce 3.

Udział reprezentacji Politechniki Poznańskiej w zawodach akademickich SAE AeroDesign Brasil 2014, SAE AeroDesign USA East & West 2015 jest finansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Generacja Przyszłości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Reprezentację współfinansuje także Miasto Poznań.

Zobacz relację z zawodów SAE Aero Design East Floryda 2015.

Wejdź na oficjalną stronę ekipy, przeczytaj relacje z poprzednich edycji zawodów SAE: w Brazylii (2014) i w USA (2015E, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 i 2008).
Zdjęcia zamieszczone w artykule: