2015-01-07 96 rocznica zdobycia lotniska, Poznań-Ławica
W dniu 7 stycznia 2015 r. o godz. 12:00, w 96 rocznicę zdobycia lotniska Ławica, przed pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z roku 1919 usytuowanym przy dawnym budynku portu lotniczego na Ławicy, odbyła się uroczystość oddania hołdu Powstańcom Wielkopolskim. Cześć poznańskim bohaterom oddali m.in.: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezes Portu Lotniczego Ławica, Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Dariusz Malinowski, członkowie klubów seniorów lotnictwa, przedstawiciele Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej oraz młodzież poznańskich i gnieźnieńskich szkół.
Organizatorami obchodów są Klub Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Poznańskiego, Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Port Lotniczy Poznań - Ławica Sp. z o.o.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: