2017-03-03 Złote Skrzydło 2016, Lotnisko Kobylnica
Kapituła nagrody Aeroklubu Poznańskiego "Złote Skrzydło" ogłosiła listę laureatów za rok 2016.
W kategorii Osiągnięcie sportowe roku nagrodę otrzymał kol. Mirosław Wrześniewski pilot akrobacyjny, który podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej wywalczył tytuł II Wicemistrza Świata, a w klasyfikacji drużynowej zdobył medal srebrny.
W kategorii Działacz roku Kapituła przyznała nagrodę kol. Jackowi Nowakowi Przewodniczącemu Sekcji Modelarskiej, za organizację 9 edycji "Zlotu Gigantów".
Za całokształt działalności nagrodę otrzymał kol. Marek Leliński, pil. balonowy, mechanik samolotowy, w uznaniu i podziękowaniu za fachową opiekę nad sprzętem Aeroklubu w ostatnich 20 latach.

Nagrody Złote Skrzydlo wręczono laureatom w dniu 19 marca 2017 r. podczas Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Poznańskiego.