2015-05-30 Dzień Dziecka na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego, Kobylnica
W dniu 30 maja 2015 r. na lotnisku w Kobylnicy już po raz 10 odbył się coroczny Festyn z okazji Dnia Dziecka.
Organizatorem Festynu był Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i Wydział Konwojowy Policyjna Izba Dziecka w Poznaniu we współpracy z Aeroklubem Poznańskim i Sołectwem Janikowo Górne.

W ramach Festynu odbyły się konkursy dla dzieci, pokaz tresury psów policyjnych oraz prezentacja sprzętu policyjnego i historycznego sprzętu wojskowego.
Z kolei Aeroklub Poznański zorganizował loty widokowe w rejonie Poznania samolotami AN-2 i Wilga. Z pokładu samolotów można było podziwiać panoramę Poznania, Puszczę Zielonkę, Dziewiczą Górę oraz Poznański Przełom Warty.

Przeczytaj relację z tegorocznego festynu na portalu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Zobacz materiał TVN24 poświęcony lotom widokowym z lotniska w Kobylnicy.

KLIKNIJ I POLUB NASZĄ STRONĘ

Zdjęcia: KWP w Poznaniu.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: