Odwiedzin: 2835285

Meteo

2014-04-13 XIII Wielkanocne Zawody Balonowe, Grudziądz
W dniach 10-13 kwietnia 2014r. w Grudziądzu na lotnisku w Lisich Kątach rozegrano XIII Wielkanocne Zawody Balonowe, klasyfikowane w ramach Pucharu Polski. Na starcie stanęło 23 zawodników z Polski i Litwy. W tym roku pogoda niezwykle dopisała. W pięciu lotach zostało rozegranych 18 konkurencji. Zwycięzcą został aktualny Wicemistrz Europy, Rimas Kostiuskevitius z Litwy, drugie miejsce wywalczyła nasza kolezanka z Aeroklubu Poznańskiego, Beata Choma, startująca balonem firmy BMsonic, która sponsorowała jej start. Zbyszek Meller, dowodzący drugą ekipą z Poznania i latający balonem Tyskie zajął 14 miejsce.
W tym roku po raz pierwszy oprócz klasyfikacji indywidualnej, w zawodach balonowych wprowadzono również klasyfikację grupową, w której biorą udział zespoły składające się z trzech zawodników. Beata Choma wraz z Tomaszem Filusem i Witoldem Filusem stworzyli grupę, która podczas zawodów w Grudziądzu wywalczyła pierwsze miejsce.

Zobacz galerię zdjęć, film i relację nt. zawodów. Strona Beaty Chomy.