2014-01-07 95 rocznica zdobycia lotniska, Poznań-Ławica
W dniu 7 stycznia 2014 r. w 95 rocznicę zdobycia lotniska Ławica. odbyła uroczystość oddania hołdu Powstańcom Wielkopolskim. Obchody odbyły się przed pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z roku 1919 usytuowanym przy terminalu General Aviation (dawny budynek portu lotniczego na Ławicy).

Zdobycie Ławicy miało bardzo duże znaczenie w kontekście przyszłości Powstania Wielkopolskiego. Nie wiadomo jaki byłby dalszy los powstania, gdyby nie udało się zdobyć lotniska. Akcja została doskonale zaplanowana, ponieważ wpierw odłączono prąd i łączność telefoniczną, stąd szybko udało się zdobyć Ławicę wraz ze sprzętem, czyli samolotami i amunicją. Samoloty w nocy po zdobyciu lotniska przemalowano na polskie barwy i już następnego dnia odbył się kontrolny lot nad Poznaniem - powiedziała w swoim wystąpieniu pani Barbara Grześkowiak-Bocian - prezes Klubu Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Poznańskiego.
Organizatorami tegorocznych obchodów poza Klubem Seniorów Lotnictwa AP było Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Port Lotniczy Poznań - Ławica.