Odwiedzin: 2834995

Meteo

2013-07-27 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej, Oripää (Finlandia)
Na odbywających się w dniach 18-27 lipca 2013 r. na lotnisku Oripää w Finlandii Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasach Advanced oraz Unlimited reprezentacja Polski wywalczyła 4 medale: złoto, srebro i dwa medale brązowe.

Złoty medal i tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw Świata w klasie Advanced wywalczył zespół Polski w składzie: Sławomir Tałowski (2) (Aeroklub Częstochowski), Katarzyna Żmudzińska (4) i Magdalena Stróżyk (13) (obie z Aeroklubu Poznańskiego).
W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal i tytuł wicemistrza Świata w klasie Advanced zdobył Sławomir Tałowski (Aeroklub Częstochowski), a Maciej Pospieszyński (Aeroklub Warszawski) w klasie Unlimited wywalczył medal brązowy.
Z kolei w kl. Unlimited zespół Polski w składzie: Maciej Pospieszyński (3), Stanisław Makula (14), Jerzy Makula (17), w klasyfikacji generalnej zdobył medal brązowy.
Miejsca pozostałych pilotów Aeroklubu Poznańskiego startujących w klasie Advance: Tomasz Kaczmarczyk (17), Mirosław Wrześniewski (36).