2013-07-14 Mistrzostwa Polski latających makiet samolotów w klasie F4B/P, Leszno
W dniach 13–14 lipca 2013r. na terenie Aeroklubu Leszczyńskiego zostały rozegrane Mistrzostwa Polski makiet samolotów w klasie F4B/P, zorganizowane przez sekcję modelarską Aeroklubu Poznańskiego. W zawodach wystartowało 16 zawodników, w tym Heike i Richter Lutz z Niemiec. Po raz pierwszy w tym roku liczba juniorów wyniosła aż 7 zawodników. Pogoda nie rozpieszczała, choć było pogodnie silny wiatr dawał się zawodnikom we znaki, czego skutkiem były delikatne uszkodzenia lub zniszczenia kilku modeli.

Po dwóch dniach zmagań i rozegraniu trzech kolejek lotów pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczył Piotr Zawada z Aeroklubu Poznańskiego, drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski Jerzy Grzelski także z Aeroklubu Poznańskiego, trzecie miejsce Niemiec Richter Lutz, a tytuł II Wicemistrza Polski Paweł Pawlik z Aeroklubu Śląskiego.

W grupie juniorów pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów wywalczył Szymon Pilarski z Aeroklubu Poznańskiego, drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski Szymon Kucharski z Sośna, a trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski Patryk Ciesielski z Aeroklubu Poznańskiego.

Pozostali reprezentanci Aeroklubu Poznańskiego zajęli miejsca: Robert Kampe 6., Wojciech Ludwiczak 12., Bolesław Judkowiak 16.

Zobacz pełne wyniki zawodów.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: