2013-01-13 13 Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, Kalisz-Warszawa
Marek Baumgart członek Aeroklubu Poznańskiego wziął udział w 13. Wielkoorkiestrowej Sztafecie Cyklistów, która 13 stycznia wyruszyła z Kalisza do Warszawy. W tym roku wystartowało w niej dziesięciu cyklistów na czele z kaliskim kolarzem i pomysłodawcą sztafety Bronisławem Krakusem. To pierwsza i jedyna w Polsce rowerowa sztafeta jadąca zimą do Warszawy na finał WOŚP.
Marek Baumgart w Wielkoorkiestrowej Sztafecie jechał już po raz drugi. Uczestnicy pokonali ponad 250 kilometrową trasę z Kalisza do Warszawy, by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Latem ubiegłego roku M. Baumgart brał udział również w Woodstockowej Sztafecie Cyklistów z Kalisza do Kostrzyna nad Odrą, gdzie organizowany jest rokrocznie Przystanek Woodstock.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: