Odwiedzin: 2835313

Meteo

2012-07-15 Mistrzostwa Polski w klasie F4J, Leszno
W dniach 13-15 lipca 2012 roku na terenie Aeroklubu Leszczyńskiego zostały rozegrane I Mistrzostwa Polski w klasie F4J (półmakiet samolotów pomniejszonych w skali na uwięzi). W zawodach brało udział 19 uczestników, 8 seniorów i 11 juniorów. W gronie juniorów reprezentanci Aeroklubu Poznańskiego zajęli miejsca: 1. Szymon Pilarski, 2. Piotr Stec, 3. Wojciech Ludwiczak, 4. Bartosz Winiecki, 7. Patryk Ciesielski. W grupie seniorów Jerzy Grzelski uplasował się na 3. miejscu, Janusz Węcławiak był 4., a Robert Kampe 7.

Puchar przechodni ufundowany przez lotników polskich mieszkających w Kanadzie, przeznaczony dla najlepszej drużyny juniorów startujących w mistrzostwach, otrzymali juniorzy Aeroklubu Poznańskiego reprezentujący klub Avia.