2012-06-04 Motoszybowce.pl - nowe czasopismo lotnicze
Powstałe w lutym 2011 roku Polskie Stowarzyszenie Motoszybowcowe doczekało się własnego czasopisma. Od tego roku PSM wydaje kwartalnik Motoszybowce.pl.
"Kwartalnik będzie zamieszczał matariały i opracowania związane z historią motoszybownictwa, jego funkcją techniczną i edukacyjną, a także wpływem na rozwój rekreacji i turystyki lotniczej". Redaktorem naczelnym nowego czasopisma została Mariola Zdancewicz, a w Radzie Programowej zasiadają m.in. Jerzy Kolasiński i Waldemar Ratajczak - członkowie Aeroklubu Poznańskiego.

W sprzedaży dostępny jest drugi numer czasopisma, a w nim m.in. "Moja przygoda z lataniem" - rozmowa z prof. Waldemarem Ratajczakiem, artykuł poświęcony Hieronimowi "Franiowi" Kowalskiemu - "O małym Franku i dużym Hieronimie" oraz relacja Jerzego Kolasińskiego z wyprawy do Namibii - "Kiripotib - szybowcowy raj w centrum Namibii".