2012-03-17 SAE AeroDesign West 2012, Van Nuys, Kalifornia, USA
W dniach 16-18 marca 2012r. w miejscowości Van Nuys w stanie Kalifornia w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez Lockheed Martin & NASA zawody Society of Automotive Engineers SAE AeroDesign West.

Ekipa Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej, w skład której weszli członkowie Aeroklubu Poznańskiego, zwyciężyła w najbardziej prestiżowej klasie Regular w kategorii największego udźwigu, a model Biceps, ważący ok. 4,5 kg w ostatnim locie podniósł ładunek ważący 13,5 kg.

Dodatkowo poznańscy studenci otrzymali wyróżnienia za zajęcie:
- drugiego miejsca w klasie Regular w klasyfikacji ogólnej,
- trzeciego miejsca w klasie Regular w klasyfikacji prezentacji technicznych,
- trzeciego miejsca w klasie Micro w kategorii największego współczynnika udźwigu (stosunku podniesionego obciążenia do masy całkowitej samolotu).
W klasyfikacji ogólnej klasy Micro drużyna Politechniki Poznańskiej zajęła ostatecznie miejsce 5.

W klasie Regular sklasyfikowano 35, a w klasie Micro 21 drużyn z USA, Kanady, Indii, Meksyku, Turcji i Polski. Reprezentacja Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie zajęła miejsca 8 w klasie Regular i 15 w klasie Micro, a drużyna Politechniki Wrocławskiej miejsca odpowiednio 20 i 16.

Wejdź na oficjalną stronę ekipy, przeczytaj relację, zobacz filmy i galerię zdjęć zewnętrzną oraz wewnętrzną.

Zobacz relacje z poprzednich zawodów: 2011, 2010, 2009 i 2008.

Zdjęcia zamieszczone w artykule: