2011-09-01 Ireneusz Materniak laureatem Błękitnych Skrzydeł 2011, Warszawa
Pil. instr. Ireneusz Materniak, wieloletni członek Aeroklubu Poznańskiego, został tegorocznym laureatem Błękitnych Skrzydeł.
Wyróżnienie zostało przyznane "za aktywną wszechstronną działalność lotniczą, w tym szkolenie pilotów szybowcowych i modelarzy, pracę lotniczego pedagoga i popularyzację lotnictwa w mediach".

Honorowe wyróżnienie Błękitne Skrzydła przyznawane jest za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego ich przyznawanie oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego. W skład Kapituły Błękitnych Skrzydeł wchodzi Zarząd Krajowej Rady Lotnictwa i Redakcja Skrzydlatej Polski.