2011-08-23 Uroczysto¶ć w Pałacu Prezydenckim, Warszawa
W dniu 23 sierpnia 2011 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP z przedstawicielami ¶rodowiska lotniczego. Celem spotkania było przekazanie kpt. Jerzemu Makuli listu gratulacyjnego od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji zdobycia przez Jerzego Makulę siódmego tytułu Mistrza ¦wiata w Akrobacji Szybowcowej na Mistrzostwach ¦wiata w Toruniu.

W spotkaniu obok Jana Lityńskiego reprezentuj±cego Prezydenta RP uczestniczyli m.in. Tadeusz Jarmuziewicz - Wiceminister Infrastruktury - Poseł na na Sejm RP, Tomasz Półgrabski - Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Krzysztof Banaszek - Prezes Polskiej Agencji ?eglugi Powietrznej. Polskie Linie Lotnicze LOT reprezentowali: Tomasz Balcerzak - Członek zarz±du ds. Operacyjnych, Sławomir Majcher, Ireneusz Oziembała oraz Krzysztof Lenartowicz.

Na spotkaniu nie mogło zabrakn±ć przedstawicieli lotnictwa sportowego.
W uroczysto¶ci wzięli udział: Gromosław Czempiński - Prezes Aeroklubu Warszawskiego, Andrzej Politowicz - Prezes Aeroklubu Poznańskiego , Jerzy Wi¶niewski - Prezes Aeroklubu Pomorskiego, Piotr Haberland - dyrektor Aeroklubu Poznańskiego Janusz Rosołek - dyrektor Aeroklubu Pomorskiego, oraz Wojciech Krupa - lider Zespołu Akrobacyjnego "?elazny" i Marta Nowicka - oboje reprezentuj±cy Młodzieżowy O¶rodek Szkolenia Akrobacji Lotniczej w Poznaniu, a także Marcin Prusaczyk - Wiceprezes Aeroklubu Polskiego i Maciej Lipka - Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego.

Jerzy Makula to najbardziej utytułowany polski pilot szybowcowy.
Jest siedmiokrotnym indywidualnym Mistrzem ¦wiata - 1985 (I M¦), 1987 (II M¦), 1989 (III M¦), 1991 (IV M¦), 1993 (V M¦), 1999 (VIII M¦), 2011 (XIV M¦), trzykrotnym Mistrzem Europy i dwunastokrotnym Mistrzem Polski w akrobacji. Za działalno¶ć na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI. W latach 2009 - 2010 pełnił funkcję Prezesa Aeroklubu Polskiego.

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6