2011-06-29 Stefan Makne - Zasłużony dla Miasta Poznania, Poznań
W dniu 29. czerwca 2011 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania, z okazji imienin miasta, odbyło się nadanie pilotowi Aeroklubu Poznańskiego Stefanowi Makne tytułu "Zasłużony dla Miasta Poznania".

W uchwale Rada Miasta wyraziła uznanie dla jego "działań na rzecz niepodległości Polski i kultywowania pamięci o wojennej martyrologii Wielkopolan w latach niemieckiej okupacji oraz dla wybitnych osiągnięć w dziedzinie sportów lotniczych".

Stefan Makne to członek honorowy Aeroklubu Poznańskiego, pilot szybowcowy, samolotowy, balonowy. W 1983 roku zdobył wspólnie z Ireneuszem Cieślakiem najbardziej prestiżowy na świecie w sporcie balonowym Puchar Gordona Bennetta. W latach 1982-1983 pełnił funkcję Prezesa Aeroklubu Poznańskiego.