2011-03-21 SAE AeroDesign West 2011, Dallas, Teksas, USA
W dniach 18-20 marca 2011r. w Fort Worth w Teksasie w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez Lockheed Martin & NASA zawody Society of Automotive Engineers SAE AeroDesign West 2011.

W zawodach wzięła udział reprezentacja Politechniki Poznańskiej z modelami Predator w klasie Regular i FourFeeter w klasie Micro.

Ekipa Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zdobyła pierwsze miejsce w klasie Micro w kategorii największego współczynnika udźwigu (stosunku podniesionego obciążenia do masy całkowitej samolotu). Otrzymała także wyróżnienia za drugie miejsce w klasie Micro w klasyfikacji ogólnej oraz za trzecie miejsce w klasie Regular w klasyfikacji prezentacji technicznej.

Ekipę Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej, w której skład weszli także członkowie Aeroklubu Poznańskiego, stanowili Wojciech Batog, Marcin Gajewski, Marcin Maćkowiak, Jakub Mitulski, Maciej Olechnowicz, Bartosz Szymkowiak i Maciej Wnuk oraz opiekun naukowy Radosław Górzeński.

Zobacz relacje i galerię zdjęć z imprezy.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: