Zlot Gigantów 2016
  IX Ogólnopolski Zlot Gigantów 2016
rozgrywki i pokazy modeli latających
11-12 czerwca 2016 r. lotnisko Kobylnica

To już dziewiąta edycja ogólnopolskiego spotkania modelarzy organizowanego przez Aeroklub Poznański. Tym razem zapraszamy na lotnisko Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy.
Zobacz galerię zdjęć ze Zlotu Gigantów2008, 2009, 2010, 2012 i 2013.
Do uczestnictwa w pikniku zapraszani są modelarze latający zdalnie sterowanymi modelami samolotów o rozpiętości skrzydeł od 2 m w górę i posiadający napęd własny (żarowy, benzynowy, turbinowy lub silnik elektryczny).

IX Ogólnopolski Zlot Gigantów 2016 – rozgrywki i pokazy modeli latających tradycyjnie już będzie zawierał elementy rywalizacji sportowej (dla osób które zadeklarują udział w rywalizacji sportowej) polegającej na:
 w dniu 11 czerwca 2016 - trenowania celności lądowania
 w dniu 12 czerwca 2016 – rywalizacji sportowej na celność lądowania – dla zwycięzców przewidziane puchary i nagrody rzeczowe

W zawodach tych może wziąć udział każdy uczestnik z dowolnym modelem samolotu.

Do pobrania regulamin sportowy rozgrywek.

Pracownia modelarska dla najmłodszych

W czasie trwania Zlotu Gigantów w jednym z namiotów będzie zorganizowana pracownia modelarska dla najmłodszych widzów. W czasie kilkunastu minut będzie można samodzielnie zbudować latający mikro samolocik i pod okiem instruktora wykonać pierwsze samodzielne loty modelarskie.

Spotkanie integracyjne

W sobotę o godz. 19.00 – 23.00 planowane jest spotkanie integracyjne na terenie rekreacyjnym w pobliżu budynku portu lotniczego. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie tego zamiaru na formularzu rejestracyjnym.

Nocne loty

Po zapadnięciu zmierzchu będzie możliwość wykonywania nocnych lotów modelarskich.

Przechowanie modeli w hangarze samolotowym

Będzie możliwość przechowania modeli w hangarze samolotowym. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w biurze organizatora w czasie rejestracji.

Sklepy modelarskie, pracownie modelarskie

Zapraszamy właścicieli sklepów modelarskich i pracownie modelarskie do organizacji stoisk na terenie naszego pikniku. Wszelkie informacje: Jacek Nowak - mail: jacek1607@wp.pl

IX Ogólnopolski Zlot Gigantów 2016 jest organizowany przy współpracy z Gminą Swarzędz oraz czasopismem Modelarz (patronat medialny). Czasopismo Modelarz ufunduje także puchar dla uczestnika latającego "najciekawszym modelem".

Swarzędz

Modelarz

Przeczytaj relację z pikniku w czerwcowym wydaniu Modelarza

W trakcie pikniku odbywać się będą loty widokowe. Zobacz szczegóły.

An-2 Wilga

Plan Zlotu

11 czerwca 2016 r.
lotnisko Kobylnica

godz. wydarzenie
9:00-10:00 - rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów, rejestracja kanałów itp.
10:00-10:15 - otwarcie pierwszego dnia Zlot Gigantów 2016
10:15-13:00 - loty modeli
13:00-18:00 - loty modeli oraz oficjalny trening „na celność lądowania”
18:00-19:00 - loty modeli
19:00-23.00 - spotkanie integracyjne

12 czerwca 2016 r.
lotnisko Kobylnica
godz. wydarzenie
9:00-10:00 - rejestracja uczestników ciąg dalszy; wydawanie identyfikatorów, rejestracja kanałów itp.
10:00-10:15 - otwarcie pikniku drugiego dnia Zlot Gigantów 2016
10:15-14:00 - loty modeli oraz zawody: „ na celność lądowania”
14:15-16:00 - loty modeli
16:00 - zakończenie pikniku*

Lotnisko Kobylnica
Zobacz szczegóły na aeroklub.poznan.pl

Zlot Gigantów 2015

Zakwaterowanie
w ramach indywidualnych rezerwacji proponujemy:

Hotel Ossowski
Kobylnica, +48 (61) 8158100, +48 (61) 8158100
cena noclegów wg cennika (przy rezerwacji należy powołać się na hasło "Aeroklub Poznański Zlot Gigantów", przyznany zostanie rabat w wysokości 20%)

Inne hotele w Swarzędzu

Uwagi

Od godziny 11:00 codziennie na lotnisku dostępny będzie bufet z napojami oraz możliwością skorzystania z posiłków.
Na terenie pikniku będzie dostępny WC TOI-TOI i energia elektryczna (z agregatu prądotwórczego), a bieżąca woda – w budynku portu lotniczego ok. 500m od planowanego miejsca lotów.

Zgłoszenia

Zgłoszenia uczestnictwa proszę dokonywać dokonując wpisów do formularza rejestracyjnego.

Zobacz listę zgłoszonych.

Uczestnicy Zlotu Gigantów 2016 wnoszą opłatę organizacyjną (na lotnisku Kobylnica w czasie wydawania identyfikatora) w wysokości 50 zł (opłata uprawnia także do udziału w spotkaniu integracyjnym) od pilota RC - uczestniczącego w lotach lub osoby biorącej udział w pokazie stacjonarnym oraz 30 zł od osoby towarzyszącej biorącej udział w sobotnim spotkaniu integracyjnym.

Pobierz regulamin ogólny Zlotu Gigantów 2016.

Wszelkie uwagi organizacyjne:
Jacek Nowak
Przewodniczący Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego

Zobacz zdjęcia z pikniku Zlot Gigantów 2008 i 2009, 2010, 2012 i 2013.