Edward Stein
  Edward Stein (1931-2010)
Instruktor szybowcowy i samolotowy I klasy.

Edward

W latach 1948-1949 odbył szkolenie instruktorskie w Centralnej Szkole Instruktorów Szybowcowych Powszechnej Organizacji „Służba Polsce” w Aleksandrowicach k/ Bielska Śląskiego.
Następnie rozpoczął pracę jako instruktor lotniczy, najpierw z Szkole Szybowcowej Nowy Młyn, pow. Sławno (1949), a następnie w Lisich Kątach (1949-1952).
W kwietniu 1952 r. otrzymał powołanie do wojska z którym związał się na następne 22 lata. W czasie pełnienia zawodowej służby wojskowej wykonywał społecznie obowiązki instruktora lotniczego, szkoląc pilotów na obozach LPW. Służbę w Wojsku Polskim zakończył w roku 1974 w stopniu podpułkownika jako dowódca 55 Batalionu Obsługi Lotnisk w Debrznie (J.W. 3866).

Z Aeroklubem Poznańskim Edward Stein związany był już od roku 1946. Był współorganizatorem i instruktorem filii Aeroklubu Poznańskiego w Pile. W roku 1974 podjął pracę w Aeroklubie Poznańskim, początkowo jako instruktor lotniczy, a od 1975 roku jako Szef Wyszkolenia. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie do początku roku 1990.
Od roku 1981 należał do Klubu Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Poznańskiego.