Zygmunt Gołębiewski
  Notka biograficzna

Pil. Zygmunt Gołębiewski z lotnictwem związany był od roku 1948. Szkolił się w Rzadkowie, następnie w Aeroklubie Poznańskim. Zdobył uprawnienia pilota szybowcowego II klasy oraz licencję zawodowego pilota samolotowego II klasy.
Niezmordowany "holownik", czasem holował po 40 lotów dziennie. Latał na pokazach, w lotach propagandowych i patrolowych. Brał udział w różnych rajdach i zawodach samolotowych. Czynnie latał do roku 1991.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Złotym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużonego Działacza Lotnictwa i wieloma innymi. Aktywny członek Poznańskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.