Odwiedzin: 2847221 
 
Meteo
   Szkolenia
   KontaktAktualności
2023-03-12
Konferencja BL, Poznań
Konferencja BL Aeroklubu Poznańskiego odbyła się w niedzielę 12 marca 2023r. o godz. 10:00 w sali CW4 na Politechnice Poznańskiej, ul. Berdychowo 4 w Poznaniu.

Zobacz prezentację z konferencji BL.

Po konferencji można było przystąpić do corocznego KWT. Podchodzący do KWT byli proszeni o okazanie dowodu opłaty 60 zł tytułem "KWT 2023 imię nazwisko" wpłaconej uprzednio na konto Aeroklubu Poznańskiego.
2019-05-25
Sztandar Aeroklubu Poznańskiego, Lotnisko Kąkolewo
25 maja 2019 r. w setną rocznicę powstania Aeroklubu Polskiego w Poznaniu - pierwszej w niepodległej Polsce organizacji lotnictwa sportowego Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak wręczył Aeroklubowi Poznańskiemu nowy sztandar. Uroczystość odbyła się na Lotnisku w Kąkolewie podczas jubileuszowych obchodów Aeroklubu Poznańskiego.

Fundatorami sztandaru zostali:
Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Janusz Janiszewski - Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
Zbigniew Hoffmann - Wojewoda Wielkopolski
Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania
Piotr Hojan – Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
Mariusz Zgaiński – Starosta Grodziski
prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski - Rektor Politechniki Poznańskiej
Jerzy Makula - Prezes Aeroklubu Polskiego
gen. bryg. dypl. pil. Ireneusz Nowak - Dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i Garnizonu Poznań
płk Rafał Miernik - Dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen bryg. Stanisława Taczaka
ICHB PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo -Sieciowe

Nowy sztandar nawiązuje do symboliki poprzedniego sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo Poznania w roku 1969.
Awers przedstawia znak Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej oraz nazwy lotnisk na których Aeroklub prowadził lub prowadzi działalność lotniczą: Lotnisko Ławica (1919-1939), Lotnisko Poznań - Kobylnica (od 1945), Lotnisko Kąkolewo k/ Grodziska Wielkopolskiego (od 2017). Na rewersie został umieszczony herb Poznania, znak Aeroklubu Polskiego (polskiego związku sportowego) oraz historyczne symbole organizacji i związków, które współtworzyły lotnictwo cywilne i sportowe: Związku Lotników Polskich, Ligi Obrony Powietrznej Państwa, Ligi Lotniczej.
Projektantką sztandaru jest Barbara Grześkowiak-Bocian, współpraca Krzysztof Maciejewski.
Wykonawcą sztandaru jest Maria Szymańska - mistrz haftu artystycznego.
Sztandar służyć będzie Aeroklubowi podczas oficjalnych uroczystości, obchodów rocznicowych oraz innych ważnych dla naszego Stowarzyszenia wydarzeń.
Dotychczasowy sztandar po półwiecznej służbie został na stałe umieszczony w Sali Tradycji Aeroklubu.

2017-04-19
Wiosenny obóz, Jeżów Sudecki
W dniach od 19 do 23 kwietnia oraz od 29 kwietnia do 3 maja członkowie i sympatycy sekcji paralotniowej będą mieli okazję doszlifować swoje umiejętności pod okiem instruktora Jana Borowicza podczas zgrupowania w Jeżowie Sudeckim. Będzie to również czas dla początkujących pilotów na opanowanie podstaw pilotażu a dla doświadczonych pilotów dodatkowo trening kondycyjny.
    
2017-03-26
Rozpoczęcie sezonu sekcji paralotniowej
W dniu 26 marca 2017 roku sekcja paralotniowa oficjalnie rozpoczęła sezon lotniczy. Członkowie sekcji oraz sympatycy mieli okazję wykonać pierwsze loty na holu w tym roku oraz dzięki zdecydowanej sile wiatru poćwiczyć opanowanie skrzydła na ziemi.
   
2017-01-29
Zimowe loty z napędem, Bednary
Pierwsze w 2017 roku zimowe loty z napędem członków sekcji paralotniowej odbyły się w mroźną niedzielę 29 stycznia. Pogoda była łaskawa dla pilotów a wykonane loty przyniosły dużo pozytywnych wrażeń.
   
2016-11-15
Norma 2016
W połowie listopada członkowie i sympatycy sekcji paralotniowej uczestniczyli w zgrupowaniu w gościnnej Italii i na wygrzanych zboczach niedaleko malowniczej średniowiecznej Normy doskonalili kunszt latania termicznego i żaglowego.
   
2016-09-26
Grappa wrzesień 2016
Koniec września to idealny czas na loty termiczne w masywie Grappa we Włoszech. Tegoroczny wyjazd członków sekcji paralotniowej obfitował w lotne dni i sprzyjającą pogodę do odbycia długich i efektownych lotów.
    
2016-09-17
Grappa 2016r
W drugiej połowie września 2016r członkowie i sympatycy sekcji paralotniowej odwiedzili nowe startowiska oraz odbyli liczne loty termiczne i żaglowe w sprawdzonym i dobrze znanym masywie Monte Grappa we Włoszech. Kolejna grupa poznańskich pilotów i kursantów odwiedzi to urokliwe miejsce pod koniec września.
    
2016-09-16
Słowenia, jesień 2016
Słowenia to malownicza kraina, gościnni ludzie i doskonałe warunki do latania na paralotniach. Tegoroczna krótka wizyta sekcji paralotniowej w tym górskim rejonie Europy obfitowała w niezapomniane wrażenia.
    
2016-09-11
Feltre 2016
Ośnieżone Dolomity i białe strzeliste skały- takie widoki mogli podziwiać latając w okolicy Feltre od 11 do 13 września 2016r we Włoszech członkowie sekcji paralotniowej. To kolejne miejsce które udało się odwiedzić i przetestować w tym sezonie.
    
2016-08-27
Przewijanie i sprawdzenie spadochronów sierpień 2016
Pod koniec sierpnia 2016 roku na lotnisku Kobylnica odbyło się sprawdzenie spadochronów ratunkowych przez pilotów sekcji paralotniowej. Ta coroczna czynność ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pilotom wykonującym loty na paralotni i prawidłowości działania w sytuacjach awaryjnych spadochronów ratunkowych.
    
2016-06-19
Latanie w Pile
W niedzielę 19 czerwca członkowie oraz sympatycy Sekcji Paralotniowej gościnnie przebywali w Pile na lotnisku Aeroklubu Ziemi Pilskiej. Dobra pogoda oraz profesjonalna organizacja lotów i holi przez miejscową sekcję paralotniową zaowocowała wysokimi holami i doskonałymi długimi termicznymi lotami. Spotkanie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska paralotniowego naszego regionu.
    
2016-06-01
Trzęsacz 2016
Idealne warunki na loty żaglowe na klifie w Trzęsaczu dopisały pilotom sekcji paralotniowej, którzy 20 czerwca przebywali w tym pięknym nadmorskim rejonie gminy Rewal. Przy północnym wietrze można w tym miejscu wykonywać efektowne loty żaglowe podziwiając piękno bałtyckiej plaży.
    
2016-05-28
Obóz treningowy, Jeżów Sudecki
W majowy weekend w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej, członkowie i sympatycy sekcji paralotniowej Aeroklubu Poznańskiego pod okiem instruktora paralotniowego Jana Borowicza doskonalili technikę pilotażu, startu oraz lądowania. Byli też i tacy, którzy po raz pierwszy odbyli swój pierwszy samodzielny lot i zapoznawali się z tajnikami latania na paralotni.
    
2016-04-03
Sprawdzenie skrzydeł 2016
Po zimowej przerwie w kwietniowy słoneczny dzień piloci sekcji paralotniowej sprawdzili i przetestowali skrzydła paralotniowe oraz pozostały sprzęt. Wykorzystując doskonałe warunki pogodowe wykonali szereg naziemnych ćwiczeń i testów kontrolnych.
    
2016-03-11
Dofinansowanie działalności sportowej członków AP 2016, Kobylnica
Zarząd Aeroklubu Poznańskiego celem rozpoznania potrzeb ogłasza konkurs ofert na dofinansowanie działalności sportowej członków Aeroklubu Poznańskiego w roku 2016.

Wnioski można składać w zakresie:
- dofinansowania organizacji zawodów przez sekcje specjalnościowe Aeroklubu Poznańskiego;
- udziału poszczególnych członków Aeroklubu Poznańskiego w treningach, zgrupowaniach i zawodach krajowych oraz międzynarodowych.

Warunki składania wniosków:
Wnioski należy składać na formularzu - pobierz wniosek.

Wnioski powinny zawierać:
- pełne informacje o planowanych zawodach (udziału w zawodach),
- informacje o dotychczasowych wynikach/osiągnięciach,
- informacje o uzyskanym lub planowanym dofinansowaniu z innych źródeł (samorząd, administracja państwowa, sponsorzy),
- akceptację wniosku przez radę danej sekcji specjalnościowej.

Nieprzekraczalny termin składania wniosków: 11 marca 2016r.
Wnioski należy składać w sekretariacie Aeroklubu we wersji papierowej.


W przypadku pozytywnej oceny większej liczby wniosków, dla których łączna kwota wnioskowanej dotacji przekroczy poziom zaplanowanych przez Zarząd Aeroklubu Poznańskiego środków finansowych, dopuszcza się możliwość udzielania dotacji w kwocie mniejszej niż wskazano we wniosku lub odmowy dotacji.
2015-09-10
Jesienny wyjazd sekcji Paralotniowej, Grappa
W dniach 10-19 września 2015r. tradycyjnie we Włoszech w rejonie masywu Grappa odbył się jesienny wyjazd sekcji Paralotniowej. Idealne warunki pogodowe umożliwiły doskonalenie umiejętności i technikę w lotach termicznych i wysokich.
    
2014-09-18
Jesienny obóz paralotniowy, Grappa
W dniach 18 do 27 września 2014r. odbył się jesienny obóz paralotniowy we Włoszech w rejonie masywu Grappa podczas którego piloci doskonalili umiejętności i technikę w lotach termicznych i wysokich. Dobra pogoda i doskonała widoczność nie zawiodły, a uczestnikom dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

Zaobacz galerię zdjęć.
    
2014-03-16
Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego 2014, Poznań-Malta
W dniu 16 marca 2014 r. w sali konferencyjnej POSiR Tor Regatowy Malta odbyła się Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego w Aeroklubie Poznańskim.
W Konferencji uczestniczyło 140 członków AP i osób chcących wykonywać loty z lotnisk Kobylnica (EPPK) i Bednary (EPPB) w roku 2014.
Pobierz prezentację.
  
2014-01-12
14 Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, Kalisz-Warszawa
Po raz 14. pojechali do Warszawy na rowerach, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wspólnie z Jurkiem Owsiakiem zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i ogólnej opieki medycznej seniorów.

Przedstawiciel Aeroklubu Poznańskiego, członek sekcji Paralotniowej Marek Baumgart mimo deszczowej pogody i silnego wiatru wziął udział Wielkoorkiestrowej Sztafecie Cyklistów, która już po raz 14 wyruszyła z Kalisza do Warszawy na finał WOŚP. Siedmiu śmiałków, na czele z kaliskim kolarzem szefem sztafety Bronkiem Krakusem, pokonało 252 kilometry. Cykliści zawieźli do studia TVP 2 symboliczny czek z kwotą ponad 21.000 złotych zebraną podczas VIII Kaliskich Imprez Zamkniętych, które odbyły się w 49 szkołach Kalisza i powiatu w dniach od 7 do 9 stycznia.
Uczestnicy sztafety zaprezentowali się podczas rozmowy z Jurkiem Owsiakiem w studiu TVP2. W studiu otrzymali również gratulacje od wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Marek Baumgart od kilku lat jest uczestnikiem corocznych sztafet cyklistów zarówno organizowanych zimą z Kalisza do Warszawy jak i latem z Kalisza do Kostrzyna nad Odrą na Przystanek Woodstock.
    
2013-10-13
14 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, Poznań
W niedzielę 13 października 2013 r. punktualnie o godz. 9 wystartował 14 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Po raz kolejny w Maratonie pobiegł nasz kolega członek Aeroklubu Poznanskiego Marek Baumgart, który dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 4:27:07, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 5 minut.

Galeria zdjęć na stronie Maratonu.
  
...poprzednia
 
do góry

 
Zlot Gigantów 2019
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl