Odwiedzin: 2900017 
 
Meteo  Ekipa SAE  
 
Wojtek Batog
Wojciech Batog
kapitan
Student trzeciego roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. W roku 2007 wyszkolił się podstawowo na kursie szybowcowym oraz spadochronowym organizowanym przez Aeroklub Poznański w ramach zadań zleconych Ministerstwa Obrony Narodowej. Lotnictwem i konstrukcjami loniczymi interesuje się od zawsze. Od początku wyznaczony kapitanem reprezentacji Politechniki Poznańskiej na zawody SAE. Udział w tym projekcie pozwolił mu połączyć dwie pasje – inżyniera i lotnika. Jak pokazała historia okazał się także znakomitym modelarzem wspierając kolegów w budowie modelu.

Marcin Gajewski
Marcin Gajewski
Student Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Modelarstwem zajmuje się od dziesięciu lat. Należy do klubu Modelarstwa Okrętowego mieszczącego się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie buduje modele pływające przeznaczone do wyścigów. Jest kilkunastokrotny Mistrzem Polski a także Mistrzem i medalistą Mistrzostw Świata. Z natury małomówny swoją mrówczą pracą wieczorami i nocami przyczynił się walnie do powstania modelu w tak ekstremalnie krótkimi czasie.

Tomasz Kroczak
Tomasz Kroczak
pilot
Student drugiego roku Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej na kierunku Mechatronika. Wieloletni członek sekcji modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego, wicemistrz Polski Juniorów w konkurencji F3J w 2001r. i drugi wicemistrz Polski Juniorów w konkurencji F3B w 2003r. W roku 2006. zajął 4 miejsce w zawodach F3J seniorów. Trzykrotnie powoływany do kadry narodowej juniorów. Jedyny modelarz lotniczy w ekipie - jego doświadczenie przydało się najbardziej podczas nakładania na skrzydła warstwy pokrycia wykonanego z folii termokurczliwej z wewnętrznym klejem. Na jego barkach spocznie największy cieżar ostatecznej próby - pilotowanie modelu podczas zawodów w USA.

Marcin Pilarczyk
Marcin Pilarczyk
Student piątego roku Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu na specjalności inżynieria wirtualna projektowania. Reprezentuje zatem profesje konstruktora/obliczeniowca/programisty zespołu. Odpowiada za obliczenia wytrzymałosciowe i aerodynamicznie. Model opracowany na podstawie jego projektu okazał się poprawny pilotażowo i konstrukcyjnie. Przyszłość zweryfikuje, że będzie to konstrukcja konkurencyjna wobec innych projektów uczestniczacych w zawodach SAE. Oprócz prac projektowych wykonał mnóstwo pracy modelarskiej podczas budowy modelu. Lubi piwo, muzykę i książki filozoficzne.

Bartosz Szymkowiak
Bartosz Szymkowiak
Student Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na specjalności Konstrukcje Budowlane. Modelarz od dziecka należący do klubu Modelarstwa Okrętowego w Centrum Kultury Zamek Poznań. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski w Ślizgach Elektrycznych. W roku 2001 został Wicemistrzem Europy Juniorów w klasie F3E, a w roku 2002 osiągnął swój największy sukces - został Mistrzem Świata Juniorów w klasie Hydro 1. Choć zajmuje się modelami łódkowymi, to jednak właśnie jego doświadczenie modelarskie okazało się niezbędne do wykonania modelu. Wraz z Marcinem Gajewskim stanowił trzon ekipy zajmującej się budową modelu.

Radosław Górzeński
Radosław Górzeński
opiekun naukowy
Pracownik naukowy Instytutu Inżynierii Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Od ponad dwunastu lat jest członkiem Aeroklubu Poznańskiego, obecnie pełni funkcje skarbnika w Zarządzie AP. Jest pilotem i instruktorem szybowcowym, pilotem samolotowym i balonowym. Współzałożyciel Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej, pomysłodawca startu ekipy Politechniki Poznańskiej w zawodach SAE.

 
do góry

 
Zlot Gigantów 2019
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl